Gıda Mühendisliği Bölümümüz Dünya Gıda Günü Kapsamında “İklim değişiyor! Tarım ve Gıda da değişmeli" Temalı Etkinlik Düzenledi

18 Ekim 16

    İnsanların gıda ve beslenme sorunlarına dikkat çekmek amacıyla Birleşmiş Milletler Gıda ve Tarım Örgütü tarafından 16 Ekim tarihi her yıl Dünya Gıda Günü olarak farklı bir tema ile anılmaktadır. Bu yılın teması “İklim değişiyor! Tarım ve Gıda da değişmeli” olarak sloganlaştırılmıştır. Bu tema doğrultusunda Dünya Gıda Günü 17 Ekim 2016 tarihinde Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümümüzde Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çorum İl Müdürlüğümüzün katkılarıyla “İklim değişiminin tarım ve gıdaya etkisi” konulu kısa sunumları içeren bir değerlendirme semineri ile kutlanmıştır. 

    Gıda Kulübü üyeleri ve öğrencilerinin görev aldığı bu etkinlik, fakültemiz ve üniversitemizin değerli akademik ve idari personeli ile tüm öğrencilerimizin katılımı sayesinde oldukça ilgi görmüştür. Çorum Ak Parti Milletvekili Sayın Lütfiye İlksen CERİTOĞLU KURT, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çorum İl Müdürü Sayın Erkan Elfaz ERMİŞ ve Mühendislik Fakültesi Dekanı Sayın Prof. Dr. Ali KILIÇARSLAN program açılış konuşmalarında iklim değişikliklerinin her alanda olduğu gibi dünya gıda stoklarının azalması üzerindeki olumsuz etkileri ile bu konuda devlet, vatandaşlar ve gıda mühendisleri olarak üzerimize düşen sorumlulukların önemini vurguladılar. 

    Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih ÖZBEY, Kimya Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlknur Tosun SATIR ve Gıda Mühendisliği Bölümü 3. sınıf öğrencisi Aybüke KOCATÜRK tarafından yapılan sunumların ardından katılımcılar Mühendislik Fakültesi fuaye alanında sergilenen konu ile ilgili poster sunumlarını incelemişlerdir. Program sonunda Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Çorum İl Müdürlüğü tarafından aşure ikram edilmiştir.   


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum