Sungurlu Meslek Yüksekokulunda “Üniversitede Yaşam” Konferansı Düzenlendi

26 Ekim 16

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulunda “Üniversitede Yaşam” konulu konferans düzenlendi. Konferansı Kırıkkale Üniversitesi 2013-2015 Dönemi Öğrenci Konseyi Başkanı Baybarshan Ali Kazancı verdi. Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği konferansa Kırıkkale Üniversitesi Engelli Birim Sorumlusu Resul Partici ve Kırıkkale Üniversitesi Basketbol Takımı Antrenörü Hasan Darama da katıldı.

Konferansta Baybarshan Ali Kazancı, Üniversitede öğrencisi olarak yapılabilecek etkinlikler, sosyal aktiviteler, uluslararası öğrenci kongreleri düzenlenmesi ve üniversite öğrencisi olarak sosyal yaşama katılımının önemi konularında Kırıkkale Üniversitesi örneği üzerinden bilgilendirme yaptı.  Konferansta aynı zamanda fikir üretmenin, yeniliğin, hedef belirlemenin, karar almanın ve uygulamanın kişisel gelişim açısından da ne denli gerekli olduğu paylaşıldı.

Kırıkkale Üniversitesi öğrenci topluluklarının birlikte gerçekleştirmiş olduğu sosyal etkinlik ve konferans örneklerinin paylaşıldığı program sonunda ayrıca katılımcı öğrencilere Kırıkkale Üniversitesi öğrencileri tarafından hazırlanan “Genç Kalemler” adlı dergi ve öğrenci kongresi kitapçığı hediye olarak dağıtıldı.

Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin büyük ilgi ile dinlediği konferans sonunda Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif tarafından Baybarshan Ali Kazancı’ya teşekkür belgesi takdim edildi.

Konferans
Konferans
Konferans
Konferans
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum