2016-2017 Dönemi Mühendislik Fakültesi Akademik Kurulu Gerçekleştirildi

23 Kasım 16

    Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Mühendislik Fakültesi öğretim elemanlarıyla bir araya gelerek görevde bulunduğu süre içerisinde Fakültemizde yapılan ve yapılması planlanan çalışmalara ilişkin genel bir değerlendirmede bulundu.

    Gerçekleştirilen çalışmaları beş ana başlık altında toplayan Dekan Prof. Dr. Ali Klıçarslan Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği ve Kimya Mühendisliği bölümlerinin Eylül 2019’a kadar akredite olduğunu ifade ederek toplantıya başladı. Mühendislik Fakültesinde 1391 kayıtlı öğrenci olduğunu ve öğrenci alması planlanan bölümlerin aktif hale geçmesiyle bu sayının artmasını beklediklerini belirtti. Geçtiğimiz günlerde YÖK tarafından açılması onaylanan Mekatronik ve Harita Mühendisliği Bölümlerinin Mühendislik Fakültesine kazandırıldığını dile getirdi.  Aynı zamanda öğretim elemanlarının araştırmaları için sağlanan laboratuvar imkânlarına değinerek Mühendislik Fakültesi altyapı çalışmaları hakkında da bilgiler verdi. 

    Birlikte yapılacak olan çalışmalarla birlikte Fakültemizin gelişimine devam edeceğine inandığını ifade eden Dekan Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Mühendislik Fakültesi öğretim elemanlarına katkı ve katılımlarından dolayı teşekkür etti.


1
2
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum