Sungurlu Meslek Yüksekokulunda “Gençlerin Bakışıyla Sinema” Söyleşisi Düzenlendi

23 Aralık 16

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulunda “Gençlerin Bakışıyla Sinema”  söyleşisi düzenlendi. Hemşehrimiz “Yönetmen Asistanı” Tayfun Saçi’nin konuşmacı olduğu programa Sungurlu Meslek Yüksekokulu akademik personeli ve öğrenciler katıldı. 

Tayfun Saçi, kendisinin de Meslek Yüksekokulu mezunu olduğunu, Kırıkkale Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Radyo Televizyon Programını okuduğunu, daha sonra dikey geçiş sınavı ile Gazi Üniversitesine geçiş yaptığını belirtti. Boğazkale gezisinde rehberlik ettiği grupta tesadüf eseri ünlü yönetmen Nuri Bilge Ceylan ile tanışmasının hayatını değiştirdiğini söyleyen Tayfun Saçi, “Şans, İnanç, Aşk, Sevmek” ilkeleriyle çalışma disiplinini oluşturduğunu belirtti.

 Çeşitli dizi filmlerde yönetmen asistanlığı yapan Tayfun Saçi, dizilerin çekim hikâyeleri, kamera arkasında yaşananlar, dizilerin izlenme oranı rekabetlerinden bahsederek, toplumsal konuları ve milli duyguları konu alan dizilerin günümüzde daha çok izlendiğini ve ilgi gördüğünü belirtti. 

Geçen yıl engelli farkındalığına dikkat çekmek için Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri tarafından çekilmiş olan işaret dili klibini izlediğini belirten Tayfun Saçi, bu yıl Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif ve Sungurlu Meslek Yüksekokulu Engelli Öğrenci Birim Temsilcisi Öğr. Gör. Özlem Bal ile görüşmeleri neticesinde Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri ile yeni bir işaret dili klibi çektiklerini, çok keyifli bir çalışma olduğunu ve kısa süre sonra klibin tamamlanıp paylaşılacağını söyledi. 

Geleceğe yönelik projelerinden de bahseden Tayfun Saçi, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu ile farklı çalışmalar yapabileceklerini, ayrıca sinema dünyasından sürpriz isimleri Sungurlu Meslek Yüksekokuluna getirmeyi istediğini söyledi.

Öğrencilerin yoğun ilgi gösterdiği “Gençlerin Bakışıyla Sinema” programı Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Hamit Aksoy’un Tayfun Saçi’ye teşekkür plaketi takdimi ile sona erdi.

Sinema
Sinema
Sinema
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum