Rektörümüz HUZEM’i Ziyaret Etti

09 Mart 16

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan beraberinde, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. Menderes Suiçmez, Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Zekeriya Işık, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan ve Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Mustafa Tolga Çırak Üniversitemiz Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine (HUZEM) ziyarette bulundu. 

Prof. Dr. Reha Metin Alkan 2013 yılında kurulan HUZEM'in teknik alt yapısını tamamlamış olduğunu, HUZEM bünyesinde yürütülen ortak ve seçmeli derslerin video, ses dosyası, PDF ve sunu formatlarında üniversitemiz Türk Dili ve Tarih alanından öğretim elamanı tarafından oluşturulduğunu, ortak ders içeriklerinin oluşturulduğu stüdyoda ses yalıtımlı ortam, profesyonel kamera ve akıllı tahta gibi teknolojik alt yapıların tamamlandığını ifade etti.  

Ayrıca Alkan, HUZEM'in sahip olduğu  sanal sınıf (canlı ders) yazılımı ile geleneksel sınıf ortamını internet ortamına taşımış diyerek sanal sınıflar üzerinden tıp ve sağlık, istatistik ve bilişim olmak üzere 18 farklı alanda sertifika programı başvuruları alınmaya başlandığını belirtti.

Ziyaret sırasında Müdür Yrd. Öğr. Gör. Hakan Kör akıllı tahta üzerinde de verilen dersleri uygulamalı olarak anlattı. Prof. Dr. Reha Metin Alkan HUZEM'de meydana gelen gelişmelerden duyduğu memnuniyeti ifade ederek başta HUZEM Müdürü Prof. Dr. Mehmet Evkuran olmak üzere tüm akademik ve idari çalışanlara teşekkür etti.

Ortak ve Seçmeli ders içeriklerine www.moodle.hitit.edu.tr adresinden erişilmektedir.


huzem
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum