Sungurlu MYO'da Girişimcilik Günleri Düzenlendi

18 Mayıs 16
Sungurlu MYO'da Girişimcilik Günleri Düzenlendi

Sungurlu Ticaret Borsası, Çorum Genç Girişimciler İcra Kurulu işbirliğinde Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nda “Girişimciysen Farkını Ortaya Koy, Sen de Yerine Al”  konulu Girişimcilik Günleri düzenlendi.

Hitit Üniversitesi Sungurlu MYO Konferans Salonunda Sungurlu Ticaret Borsasını temsilen Serkan Tuncay'ın moderatörlüğünde 5 gün boyunca düzenlenen programda Çorum ve Sungurlu iş dünyasının önemli isimleri öğrencilere girişimcilik esasına dayanan başarı hikâyelerini anlattı.

Programda birinci gün Sungurlu Birlik Nakliyat Firması sahibi Behiç Akkaş, ikinci gün Sunka Kağıt ve Karton Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Zeki Öztekin, üçüncü gün Kemal Öz Gıda Sanayi sahibi Bülent Özdoğan, dördüncü gün Köytaş Et Mamülleri Firması sahiplerinden Veysel Keyvan ve son gün Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Çorum Genç Girişimciler İcra Kurulu Üyelerinden Elvan Can Çabuk, Mehmet Akif Boyraz, Sinan Özdilli ve Selçuk Özgür, öğrencilere Girişimciliğin DNA’sı, Yeni Nesil Girişimciler, 20 yaşında patron olmak, girişimcilik ruhu gibi konularda bilgiler verdi. Gerçekleştirilen programa Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri yoğun bir ilgi gösterdi.

Hitit Üniversitesi Sungurlu MYO Müdürü Yrd. Doç Dr. Kubilay Karacif, Sungurlu Meslek Yüksekokulu olarak kendine güvenen, sorumluluk alabilen, üretken, alanında değişim ve yeniliklere önder olabilen, girişimcilik özelliğine sahip, ülkemize ve topluma faydalı bireyler yetiştirmeyi hedeflediklerini ifade etti. Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif bu kapsamda Sungurlu Ticaret Borsası İcra Kurulu Üyesi iş adamı Serkan Tuncay koordinatörlüğünde gerçekleştirilen “Girişimcilik Günleri” etkinliğinin Yüksekokul öğrencileri için çok faydalı olduğunu, bu etkinliğin gerçekleşmesine katkıda bulunan başta Serkan Tuncay olmak üzere, diğer iş adamlarımıza ve emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik
Girişimcilik
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum