Resim Sergisi Açıldı

01 Haziran 16

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu'nda Güzel Sanatlar dersi kapsamında farklı bölümlerden öğrencilerin hazırlamış olduğu eserlerden oluşan resim sergisi düzenlenen törenle açıldı. Açılış törenine Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Sungurlu Garnizon ve İlçe Jandarma Komutanı Necip Sirkeci, Sungurlu Belediye Başkanı Abdulkadir Şahiner, önceki Belediye Başkanlarından Ahmet Karacif,  Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Yılmaz, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif,  CHP İlçe Başkanı Ali Erayhan, diğer Kamu Kurumları Yöneticileri, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, Yüksekokul personeli ve öğrenciler katıldı. 

Ressam ve Görsel Sanatlar öğretmeni Ferdane Koç tarafından Sungurlu Meslek Yüksekokulunda verilmekte olan Güzel Sanatlar dersi kapsamındaki çalışmalardan oluşan resim sergisi; minyatür, hat sanatı, manzara, natürmort, portre, figür ve yağlı boya olmak üzere 152 eserden oluşuyor. Eserlerde teknik olarak lekesel, çizgisel ve guaj tekniği kullanıldı. Bazı eserler Röprodüksiyon yani ünlü ressam, hattat ve minyatür ustalarının eserlerinin baskı çalışmalarının kopyalanması şeklinde çalışıldı.

Ayrıca resim sergisi dışında Sungurlu Meslek Yüksekokulu Çocuk Gelişimi Programı öğrencileri tarafından hazırlanan okul öncesi eğitim materyalleri de Yüksekokul bahçesinde açılan stantta sergileniyor.

resim
resim
resim
resim
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum