Sungurlu Milli Eğitim Yöneticileri ve Okul Müdürleri Sungurlu Kampüsü İnşaatında İncelemelerde Bulundu

29 Eylül 16

Sungurlu Milli Eğitim Müdürlüğü Yöneticileri ve Okul Müdürleri, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Kampüsü inşaatında incelemelerde bulundu. İnceleme gezisine Sungurlu Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Hitit Üniversitesi Genel Sekreter Yardımcısı Süleyman Akyol, Çorum İl Milli Eğitim Şube Müdürü İsmail Kaya, Sungurlu İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Yılmaz Karaalp, Şube Müdürü Güven Yılmaz ve Sungurludaki Lise-Ortaokul Müdürleri katıldı.

Sungurlu Meslek Yüksekokulu Kampüsü inşaatı hakkında bilgi veren Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, 27 Haziran 2014 tarihinde temeli atılan kampüs inşaatı çalışmalarının hızlı şekilde devam ettiğini belirterek, yaklaşık 45.000 m2 arazi üzerine, ilk etapta 10.300 m2 kapalı alanın yer alacağını, yapılan binalarda 17 derslik, 23 personel ofisi, kütüphane, yemekhane, kantin, ısı ve enerji merkezi, kapalı otopark olacağını, 400 kişilik modern bir konferans salonunun da Sungurlulu hayırsever iş adamları ve sivil toplum kuruluşlarının destekleri ile yapılacağını söyledi.

Mevcut binalarında 9 Program ile yaklaşık 1200 öğrenciye hizmet verdiklerini belirten Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, önümüzdeki yılda kampüsün tamamlanmasıyla birlikte program ve öğrenci sayısının, öğrencilerin sosyal imkanlarının daha artacağını belirtti.

Sungurlu Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 300 kişilik öğrenci yurdu inşaatının da başladığını, yurdun tamamlanmasıyla birlikte öğrencilerin barınma problemlerinin ortadan kalkacağını, eğitim binaları sosyal donatılar, öğrenci yurtları, yeşil alanları ile Sungurlunun güzel bir kampüse kavuşacağını ifade etti.

Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, iki yıl gibi kısa bir sürede altyapısı ve üstyapısı ile böyle bir kampüsü ilçemize kazandıran Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a, desteklerini esirgemeyen yöneticilerimize, hayırsever işadamlarımıza ve sivil toplum kuruluşlarına teşekkür etti.

İnceleme gezisine katılan Sungurlu Milli Eğitim Yöneticileri ve okul müdürleri de ilçemize böyle güzel ve modern bir kampüsü kazandıran ve bu geziyi planlayan Hitit Üniversitesi Rektörlüğüne teşekkür ederek, kampüs hakkındaki beğenilerini ilettiler.


kampüs gezi
kampüs gezi
kampüs gezi
kampüs gezi
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum