Çanakkale Savaşları Zaferi ve Şehitleri Anma Programı

17 Mart 17

Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Yüksekokulu Ethem Erkoç Konferans Salonunda Çanakkale Savaşları ve Şehitleri Anma töreni düzenlendi. Programa Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürümüz Prof. Dr. Menderes Suiçmez, Öğretim Elemanlarımız ve Öğrencilerimiz katılmışlardır. 

Prof. Dr. Menderes Suiçmez açılış konuşmasında, bir daha dönmemek üzere gidenleri, Vatanımıza namert ’in namahrem elinin değmemesi için şehit olanları, Anadolu topraklarının Türk yurdu olarak kalmasını sağlayanları, Tarihin yazdığı en gerçek en şerefli kahramanlarını yâd etmek üzere bir aradayız. 102. inci yılını andığımız Çanakkale Savaşı Zaferimiz Türk tarihinin şanlı sahnelerinden sadece biridir ve öyle bir zaferdir ki Milletimize gurur kaynağı olurken düşmanlarımıza korku vermiştir. Türk Milletindeki birlik ve beraberlik olduğu sürece hiçbir zaman yenilmeyeceğini ve ilelebet payidar kalacağını ifade ettiler.   

Ayrıca Öğr. Gör. Duran Demirci, 102 yıl önce yaşanan bu kahramanlık destanını Türk ve Dünya tarihi açısından değerlendirerek, Çanakkale'nin nasıl geçilmez olduğunu anlattılar.    

Bu vatan uğruna canlarını feda eden başta Mustafa Kemal ATATÜRK ve Aziz Şehitlerimizi saygı ve minnetle anar, Yüce Allah'tan rahmet dileriz. Ruhları şad olsun.

Anma programı Yüksekokul Akademik Personeli ve öğrenciler tarafından ilgiyle takip edilmiştir.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum