Sungurlu Meslek Yüksekokulu ve Kırıkkale Üniversitesi ortaklığında Aşık Veysel’i Anma Programı Düzenlendi

21 Mart 17

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu ile Kırıkkale Üniversitesi Engelsiz Yaşamı Paylaşma Topluluğu, Engelsiz Yaşam Birimi, Genç Yazarlar Topluluğu ortaklığında düzenlenen, Aşık Veysel’in torunu Nazender Süzer’in de konuşmacı olarak katıldığı, Aşık Veysel’i Anma Programında Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Aşık Veysel’in türkülerini ve şiirlerini seslendirdiler. Kırıkkale Üniversitesinde düzenlenen programa, Kırıkkale Üniversitesi Rektör Yardımcısı Osman Çağlayan, Genel Sekreter İsmail Altan Akgün, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Hamit Aksoy, Öğr. Gör. Muhammet Çankaya, Bölüm Başkanları Yrd. Doç. Dr. Gamze Ebru Çiftçi, Öğr. Gör. Özlem Bal, Öğr. Gör. İlknur Tüfekçi, Kırıkkale Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Hatice Uğurlu, Kırıkkale Üniversitesi Engelsiz Yaşam Birimi Koordinatörü Ümit Şirin, çok sayıda akademik-idari personel ve öğrenci katıldı.

Büyük bir ilginin olduğu programda Öğr. Gör. Özlem Bal koordinatörlüğünde Aşık Veysel türkülerini ve şiirlerini seslendiren Sungurlu Meslek Yüksekokulu ve Kırıkkale Üniversitesi ekibinin performansı izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.

 Program sonunda Kırıkkale Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ekrem Yıldız, Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu ekibini kabul ederek, programa katılımlarından dolayı teşekkür plaketi takdim etti.
KKU Aşık Veysel
KKU Aşık Veysel
KKU Aşık Veysel
KKU Aşık Veysel
KKU Aşık Veysel
KKU Aşık Veysel
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum