Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tarafından "Kamusal Alanda Nezaket ve Protokol Kuralları" Konulu Konferans Düzenlendi

04 Mart 17

Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu tarafından "Kamusal Alanda Nezaket ve Protokol Kuralları" konulu konferans düzenlendi. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşaviri Abdulkadir ANAÇ’ın konuşmacı olarak katıldığı ve Sungurlu Özel İdare Konferans Salonunda düzenlenen programa, Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen, Sungurlu Belediye Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, İlçe Emniyet Müdürü Uğur Çalışkan, İlçe Garnizon Komutanı Vekili Tevfik Kara, ilçedeki kamu kurumları yöneticileri, Sungurlu MYO akademik personeli ve öğrenciler katıldı. 


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, açılış konuşmasında, kamusal alanda nezaket ve protokol kurallarının kamusal alanda yöneticilik yapan, çalışan ve hizmet alan herkesi ilgilendirdiğini, köklü bir geçmişe sahip olan bir devletin mensubu olmanın sorumluluğunda, temsil edilen kurumların ve devletin itibarını yükseltecek şekilde davranılması gerektiğini belirtti. Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif, ayrıca konferansta verilen bilgilerin uygulanmasının, katılımcılara sosyal yaşamlarında saygınlık kazandıracağını, öğrencilere de mezuniyet sonrası iş görüşmelerinde faydalı olacağını söyledi.

Sungurlu Kaymakamı Mitat Gözen de Sungurlu MYO tarafından düzenlenen konferansın ilçede kamu kurumları yöneticileri ve öğrenciler için çok faydalı olacağını belirterek, programı düzenleyen Hitit Üniversitesi Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürlüğüne teşekkür etti.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Müşaviri Abdulkadir Anaç ise yaptığı sunumda; “kamusal alanda nezaket ve protokol kuralları” konusunda detaylı bilgilendirme yaptı. Bu kapsamda, kamusal ve sosyal davranışlar, kamusal alanda ast üst ilişkileri, makamdaki davranışlar, toplantı, brifing, tören adabı, makam aracı kullanımı, resmi yazışma protokolü, kılık kıyafet ve benzeri konularda bilgi verdi.
Müşavir
Müşavir
Müşavir
Müşavir
Müşavir
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum