"Bilim Güneşi Osmancık’ta Parlıyor" Proje Protokolleri İmzalandı

26 Ocak 18

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu,  Osmancık Belediyesi, Osmancık İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü İle Osmancık İlçe Sağlık Müdürlüğü Arasında "Bilim Güneşi Osmancık’ta Parlıyor" projesi kapsamında iş birliği protokolü imzalandı.

Protokol töreninde konuşan Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Erol, TÜBİTAK 4007 bilim fuarları kapsamında yaklaşık 40 atölye etkinliğinin yer aldığını bu etkinliklerin ilçenin katma değer yükseleceğini ve bu kapsamda İlçe Belediye,  İlçe Milli Eğitim ve İlçe Sağlık Müdürlüğünün desteklerinin önem arz ettiğini belirtti. 

TÜBİTAK 4007 Bilim Fuarları sayesinde öğrencilerin ortaya koyduğu projelerini sergilemenin yanı sıra kendini de keşfederek farkına varamadığı mucit ruhun ortaya çıkmasını sağladığını, özgüven kazandıklarını, sunum yeteneklerinin geliştiğini ve eğlenerek, görerek, yaparak öğrenmeleriyle birlikte hayata projeci bakış açısıyla bakma alışkanlığı kazanacaklarını ifade eden Yrd. Doç. Dr. Kadir Erol, Projenin 7'den 70'e tüm Osmancık halkına hitap etti ve tüm Osmancık halkının Mayıs ayında yapılacak olan bilim şenliğine davet etti.

Protokol töreninde konuşan Başkan Hamza Karataş, Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulunun ilçeye sağladığı sosyo-ekonomik ve kültürel katkılar açısından çok önemli bir kurum olduğunu söyledi

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut Tökel’de, böyle bir çalışmanın başlatılması, akıl edilmesi ve yürürlüğe konulması adına teşekkürlerini ileterek, bu ortak çalışmada yer almadan mutluluk duyacağını, işbirliği protokolünün uygulanmasının, liselerimizde okuyan öğrencilere ufuk açacağına inandığını söyledi.

Osmancık ilçe Sağlık Müdürü Dr. Melahat Kent Erdoğan ise Osmancık ilçe Sağlık Müdürlüğünün imkânları doğrultusunda okul tarafından önceden haber edilmek şartı ile  ‘‘Bilim Güneşi Osmancık’ta Parlıyor’’ projesi kapsamında iş birliği yapılacak alanlara yönelik sağlık hizmetleri desteği sağlayacaklarını söyledi.

Proje yürütücüsü Öğr. Gör. Ömer Boyacı ise  '4007 TÜBİTAK Bilim Şenliği' kapsamında alanında uzman akademisyen ve eğitimcilerin hazırlayacakları 40 adet atölye etkinliğinin yapılacağını ve ayrıca Bilim Şenliği İçinde Panellerin düzenleneceğini, Halk oyunları ve Modern dans etkinliklerinin yapılacağını belirtti.

Program, Osmancık’ın mevcut durumu ve beklentileri hakkında fikir alış verişi ile son buldu.

resim
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum