Fakültemizde “Hz. Peygamber ve Gençlik” Paneli

19 Kasım 18

Bilindiği üzere “2018 Yılı Mevlid-i Nebi Haftası”nın teması “Gençlik” olarak belirlenmiş ve bu çerçevede yıl içerisinde ülke genelinde çeşitli etkinlikler planlanmıştır.  

Gençlik, insan hayatının en hareketli ve bir o kadar hayatı anlamlandırmak için çeşitli soru ve sorunların zihin dünyasını meşgul ettiği bir dönemdir. Tam bu noktada onun duygu ve düşüncelerini dengeleyecek, hayatını anlamalı hale getirecek ve onu ikna edici bilgiye ihtiyaç duyulmaktadır. Hz. Peygamber, peygamberliği boyunca gençleri önemsemiş, onları sürekli yakınında bulundurmuş, onları ilim öğrenmeye teşvik etmiş ve onları vahiy kâtipliğinden ordu komutanlığına kadar pek çok kritik noktada görevlendirmiştir. İşte Hz. Peygamber’in davetinde gençlerin yeri bu seneki Mevlid-i Nebî kutlamalarının temasını oluşturmaktadır. 

Bu münasebetle, 21.11.2018 Çarşamba günü saat 13.30’da İlahiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda yapılacak olan “Hz. Peygamber ve Gençlik” konulu panele tüm akademik ve idari personelimiz ve öğrencilerimiz ile Çorum halkı davetlidir.


İlahiyat Fakültesi Dekanlığı
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum