Meslek Yüksekokulumuzdan Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne Ziyaret

22 Mart 18

Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcısı ve Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Songül Özüm başkanlığında Elektronik Haberleşme Teknolojisi programı öğrencileri ile 13.03.2018 tarihinde Türk Hava Kurumu Üniversitesi’ne düzenlenen teknik gezi öncelikle Anıtkabir gezisi ile başladı. 

Anıtkabir gezisinden sonra Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığı ziyaret edildi. Müdür Yardımcısı ve Elektronik ve Otomasyon Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Songül Özüm Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulunda yeni seçmeli ders olarak açılan Model Hava Araçları teorik dersinin yanı sıra ilerleyen dönemlerde uygulamalı “Model Uçak Tasarımı” dersleri verileceğini ifade ederek Türk Hava Kurumu Genel Başkanlığından “Model Uçak Serbest Rehber Öğretmen” kursu verilmesi için talepte bulundu. Genel başkanlıktan ziyaretten son derece memnun olduklarını ve gereken desteği vermeye hazır olduklarını belirttiler. Genel Başkanlıktan ayrıldıktan sonra rehber eşliğinde öncelikle Türk Hava Kurumu Üniversitesi gezildi. 

Öğrencilere uçak bakım ve arıza ile ilgili kısa ders verildikten sonra Türk Hava Kurumu Müzesine geçildi. Türk Hava Kurumu Üniversitesi Müzesi’nde Türk Hava Kurumunun tarihçesi ile ilgili bilgi verildikten sonra müze gezildi. 

Son olarak Hava Kuvvetleri Müzesi gezilerek detaylı bilgiler alındı.  Öğrenciler, Türk Hava Kurumu Üniversitesi, Türk Hava Kurumu Üniversitesi Müzesi ve Hava Kuvvetleri Müzelerinin faaliyet alanlarını ve model uçak tasarımlarını incelediler.  Özüm açıklamasında; yapılan bu teknik gezi ile uygulamalı “Model Uçak Tasarımı” dersi için öğrencilere motivasyon sağlayacağını belirtti. 

Ziyaretimize yakın ilgi gösteren Türk Hava Kurumu Başkanlığı, Türk Hava Kuvvetleri Müzesi ve Hava Kuvvetleri Müzesi personellerine, ayrıca teknik geziyi birlikte yürüttüğümüz Türk Hava Kurumu Alaca Şube Başkanı Sayın Erdal Demir Beyefendi ve Türk Hava Kurumu Alaca Şube Saymanı Sayın Osman Doğan Beyefendiye teşekkür ederiz.  

THK2
THK3
THK4
THK5
THK6
THK7
THK8
THK9
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum