Meslek Yüksekokulumuz’da Kişisel Koruyucu Donanım (KKD) Eğitimi Yapıldı

07 Mart 18

Hitit Üniversitesi Osmancık Ömer Derindere Meslek Yüksekokulu tarafından organize edilen ve Hitit Üniversitesi Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu ve Kargı Yerleşkesi İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencilerinin de hazır bulunduğu etkinlikte KKD (Kişisel Koruyucu Donanım) hakkında uygulamalı eğitim verildi.

Eğitimde “Starline Safety” KKD firmasının KKD eğitimcisi ve İstanbul Aydın Üniversitesi öğretim görevlisi Erhan Altun, KKD ve sahadaki İş Güvenliği uygulamaları hakkında edindiği bilgi ve tecrübelerini öğrencilerle paylaştı. İş Güvenliği Uzmanı Erhan Altun tarafından verilen eğitimde İş Güvenliğinde KKD kullanımının öneminden ve yaşanmış iş kazalarından bahsedilerek konu ile ilgili video ve fotoğraflar paylaşıldı. ‘’6331 İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu’’na göre İş Güvenliği Uzmanının görev ve sorumluluklarından bahsedildi. Yapılan işe göre uygun KKD seçiminin ve İş Güvenliği Uzmanının görevini layıkıyla yerine getirmesiyle iş kazalarının sayısının azalacağı öğrencilere aktarıldı. KKD seçiminde dikkat edilmesi gereken noktalar ve KKD üzerinde yazan ifadelerin ne olduğu öğrencilere anlatıldı.

İş Güvenliği Uzmanı ve Eğitici Eğitmeni Aylin Memik tarafından İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencilerine ilerde girecekleri C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlık sınavına hazırlanırken yönetmelikleri okumaları ve başka kaynaklara da bakmalarının gerekliliğinden bahsedildi. Öğrencilerin merak ettiği sorulara cevap vererek öğrencilerin uzmanlık sınavına doğru şekilde hazırlanmasının yöntemlerinden bahsedildi.

Etkinlik sırasında A sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Mustafa Akyel, ara ara söz alarak konu ile ilgili sektördeki tecrübelerini öğrencilerle paylaştı ve karşılaşabilecekleri hususlara değindi.

Etkinliğin oldukça faydalı geçtiğini belirten Osmancık Ömer Derindere MYO müdürü Yrd. Doç. Dr. Kadir Erol hem sunumlarından dolayı eğitimcilere hem de katılımlarından dolayı Yrd. Doç. Dr. Berna Gür, Yrd. Doç. Dr. Gülden Asan ve Öğr. Gör. Onur Balcan’a teşekkür etti. Etkinlikte Hitit Üniversitesi’nin üç farklı birimindeki İş Sağlığı ve Güvenliği Programı öğrencilerini buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Erol, bu tür eğitimlerin devamının gelmesi konusunda istekli olduklarını sözlerine ekledi. Etkinlik plaket takdimi ile sonlandırıldı


Resim
Resim
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum