Fakültemizde Modifikasyonu Tamamlanan Engelli Aracının Sahibine Devir Teslim Töreni Gerçekleştirildi

24 Nisan 19

Fakültemiz Mekatronik Mühendisliği Bölüm Başkanı Doç. Dr. Seyfi Polat ve Makine Mühendisliği Araştırma Görevlisi Mustafa Reşit Haboğlu tarafından Çorum’da yaşayan fiziksel engelli Bekir Madan için üretimi ve testleri tamamlanan engelli araç fakültede bugün yapılan törenle sahibine teslim edilmiştir. 

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Belediye Başkan Yardımcısı Turhan Candan, Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Ali Kılıçarslan, Öğretim Elemanları ve öğrencilerinin katılımlarıyla gerçekleşen törende Bekir Madan son kez aracın testini gerçekleştirerek aracı teslim almıştır.

Törende konuşma yapan Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Bekir Madan’ı uzun süredir tanıdığını belirterek böyle bir projeye imza attıkları için proje ekibine teşekkürlerini sunmuşlardır. Aşgın, konuşmasının devamında Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi’nin ortak proje yürüterek Çorum’a hizmet etmesinin gerekliliğini vurgulamıştır. 

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan, yaptığı konuşmasında böyle projelerin hız kazanarak devam etmesi gerektiğini dile getirerek yapılan çalışmanın öncü olmasını temenni etmişlerdir. Rektörümüz, konuşmasının devamında yapılan çalışmanın üniversitemizin sosyal sorumluluk projelerine verdiği önemi gözler önüne serdiğini belirterek projede emeği geçenlere teşekkür etmişlerdir. 

Doç. Dr. Seyfi Polat, projenin gerçekleştirilmesi sürecinde desteklerini esirgemeyen Çorum Belediyesi Aile Eğitim Merkezi Müdürü Zehra Betül Özseçer’e, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Makine ve Metal Teknolojileri Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Dr. Özgür Özdilli’ye, Tasarım Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Hacer Yücel’e, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Elektrik ve Enerji Bölümü Öğretim Görevlisi Hilmi Yanmaz’a ve bu projenin başlamasına vesile olan Havva Kahraman’a teşekkür etmiştir.

EA-1
EA-2
EA-3
EA-4
EA-5
EA-7
EA-8
EA-10
EA-11
EA-12
EA-13
EA-15
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum