Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç̧, Belçika ve Hollanda’da Bulunan Personelimizin ve Öğrencilerimizin Dikkatine

15 Mart 20

T.C. İletişim Başkanlığı tarafından Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç̧, Belçika ve Hollanda’dan ülkemize yapılacak uçuşlar ve vatandaşlarımızın ülkemize dönüşlerine ilişkin yapılan açıklama aşağıdaki gibidir:

Sayın Cumhurbaşkanımızın talimatları üzerı̇ne Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay’ın başkanlığında, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile video konferansla katılım sağlayan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ve Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan ile yapılan toplantıda aşağıdaki kararlar alınmıştır: 

  1. Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’nün yapmış̧ olduğu açıklama çerçevesinde Almanya, İspanya, Fransa, Avusturya, Norveç, Danimarka, İsveç̧, Belçika ve Hollanda’dan ülkemize yapılan uçuşlar 15 Mart saat 24.00 itibarıyla durdurulacaktır.       
  2. Anılan ülkelere geçici olarak kısa süreliğine giden veya bu ülkelerde öğrenci olarak bulunan ve ülkemize dönmek isteyen vatandaşlarımız 16 Mart Pazartesi günü yerel saatle 17.00’ye kadar bulundukları ülkelerdeki Türk diplomatik temsilciliklerine başvuracaklardır.       
  3. Başvuru yapan vatandaşlarımızın ülkeye dönüşleri 17 Mart Salı günü 24.00’e kadar tamamlanacaktır.       
  4. Bu şekilde ülkemize dönen vatandaşlarımız Sağlık Bakanlığı ve Bilim Kurulu’nun tedbirleri kapsamında 14 gün karantina/gözetim altına alınacaklardır.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum