Üniversitemiz Tarih Bölümü’nde Tanışma Toplantısı Düzenledi

11 Ekim 12

2012-2013 Eğitim-Öğretim yılı Tarih Bölümü 1. sınıf öğrencileri ile tanışma toplantısı düzenlendi.  Fen-Edebiyat Fakültesi Konferans Salonu’nda düzenlenen etkinliğe üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, Fen-Edebiyat Fakültesi Dekan Yardımcıları, Tarih Bölümü öğretim üyeleri ve Tarih Bölümü 1.sınıf öğrencileri katıldı.

Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanı ve Tarih Bölüm Başkanı Prof. Dr. Mehmet DEMİRYÜREK, yaptığı açılış konuşmasında, Tarih Bölümü’nden mezun olacak öğrencilerin sahip olacakları donanımları ve hangi alanlarda iş sahibi olabileceklerini belirterek, öğrencilerin dünya standardında bir eğitim alacaklarını vurguladı. Prof. Dr. Mehmet DEMİRYÜREK’in ardından kürsüye çıkan Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Reha Metin ALKAN ise, üniversitenin sahip olduğu fiziki ve sosyal imkânların altını çizerek, öğrencileri Hitit Üniversitesi’nin kendilerine sunduğu Erasmus, Farabi ve benzeri imkânlardan yararlanmaları konusunda teşvik etti. Ayrıca üniversitenin kütüphanesi konusunda öğrencileri bilgilendiren Prof.Dr. ALKAN, diğer birçok üniversitenin aksine, Hitit Üniversitesi’nde sadece akademisyenlerin değil, öğrencilerin de kütüphanenin zenginleştirilmesi konusunda etkili olabileceklerini ve ihtiyaç duyulan kitapları kütüphaneye önerebileceklerini belirtti.  Son olarak söz alan Tarih Bölümü Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. İlknur TAŞ ise, Çorum bölgesinin Tarihi açıdan taşıdığı önemden bahsederek, bunun Tarih Bölümü öğrencileri için büyük bir avantaj olduğunu söyledi.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin ALKAN, konuşmasının ardından günün anısına Osmanlıca bir fermanı Tarih Bölümü’ne hediye ederek tüm tarih bölümü öğrencilerine ve öğretim üyelerine çalışma hayatlarında başarılar diledi.

1
2
3
4
5
6
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum