Üniversitemiz Aktif Yaşam Kulübü’nden Rektörümüze Ziyaret

09 Ekim 13
Üniversitemiz Aktif Yaşam Kulübü’nden Rektörümüze Ziyaret

Üniversitemiz Aktif Yaşam Kulübü Danışmanı Doç. Dr. Cemil Hakyemez ve kulüp üyeleri Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret ettiler.

Ziyarette daha önce düzenlenen “1.Ulusal Aktif Öğrenciler Kongresi” hakkında bilgiler veren Doç. Dr. Cemil Hakyemez, bu yıl içerisinde de kulübün çalışmalarına hız kesmeden devam edeceğini ve “2.Ulusal Aktif Öğrenciler Kongresi” ni tekrar Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Aktif Yaşam Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Semih Kızıldağ ise kulübün bu yıl faaliyetleri içerisinde; maddi durumu olmayan 6’ıncı, 7’inci ve 8’inci sınıf öğrencilerine ücretsiz ders vermek, gençlere yönelik spor etkinlikleri düzenlemek, görme engellilere yönelik projeler gerçekleştirmek olduğunu belirtti. Ayrıca geçen yıl organize edilen kitap toplama kampanyasını Üniversitemiz koordinatörlüğünde tekrar düzenleyeceklerini ve 10 okula yardım etmeyi hedeflediklerini vurguladı.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, “1.Ulusal Aktif Öğrenciler Kongresi” nin Hitit Üniversitesi’nin ismini tüm Türkiye’de çok başarılı bir şekilde duyurduğunu ifade ederek Üniversitemiz ev sahipliğinde düzenlenmesi planlanan “2.Ulusal Aktif Öğrenciler Kongresi” için de her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.

Ayrıca Üniversitemizde 60’ı aşkın öğrenci kulübü olduğunun altını çizen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, kulüp faaliyetlerini Hitit Üniversitesi olarak çok önemsediklerini ve öğrencilerimizin gerçekleştireceği etkinliklere desteklerin artarak devam edeceğini vurguladı.     

Üniversitemiz Aktif Yaşam Kulübü’nden Rektörümüze Ziyaret
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum