İlahiyat Fakültesi’nin Proje Tanıtımı Yapıldı

22 Temmuz 13
İlahiyat Fakültesi’nin Proje Tanıtımı Yapıldı

Kısa bir süre önce master planı tamamlanan Üniversitemiz Kuzey Kampüs alanı ile Kampüs içerisinde yer alacak olan İlahiyat Fakültemizin proje tanıtımı, bu binaların kullanıcısı olan öğretim elemanlarımıza Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan tarafından yapıldı.

Toplam 19.000 m² kapalı alana sahip olacak Fakülte binası iki ana bloktan oluşacak olup bloklardan birisi öğretim elemanları için diğeri ise eğitim-öğretim binası olacak şekilde planlanmıştır. Ayrıca 2.500 m²’lik bir yerleşime sahip cami projesi de yer almaktadır.

Yapılan bilgilendirme toplantısında; tüm binaların uzun vadeli ihtiyaçlar düşünülerek planlamasının yapıldığını belirten Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, dünya standartlarında hazırlanan master planların hayata geçirilmesinin Üniversitemiz akademik ve idari personeli ile öğrencilerimizin mesleki ve sosyal gelişimleri açısından önemli olduğunu ifade etti.

Rektörümüzü Prof. Dr. Alkan, öğrencilerimizin daha rahat ve modern koşullarda eğitim görecekleri, öğrencilerle öğretim elemanlarının modern şartlarda eğitim faaliyetlerinde bulunmasına imkân verecek binaların yapımına devam edileceğini vurguladı.

İlahiyat Fakültesi’nin Proje Tanıtımı Yapıldı
İlahiyat Fakültesi’nin Proje Tanıtımı Yapıldı
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum