Üniversitemiz HÜBTUAM Binasının İnşaatı Hızla Devam Ediyor

29 Ağustos 13
Üniversitemiz HÜBTUAM Binasının İnşaatı Hızla Devam Ediyor
Üniversitemizin Kuzey Kampüsünde 21 Haziran 2013 Cuma günü, temel atma töreni gerçekleştirilen Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezi (HÜBTUAM) binasının inşaatı hızla devam ediyor.
 
Ulusal ve uluslararası kriterlere uygun araştırma ve ölçümleri gerçekleştirerek sadece öğrencilerimize, öğretim üyelerimize değil bunun ötesinde bölgenin beklentilerine ve  kalkınmasına büyük ivme katacak Merkezimiz, Üniversitemizin AR-GE faaliyetlerine daha da yönelmesini sağlayarak akademisyenlerimizin bilgisinin, sanayinin birikimiyle birleşmesini, inovatif  çalışmalara dönüşmesini sağlayacaktır.  
 
 
Bir yıl içerisinde inşaatının tamamlanması planlanan toplam 7.243,00 m2  kapalı alana sahip Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama ve Araştırma Merkezimiz ana bina ve mekanik laboratuvarları binası olmak üzere 2 bloktan oluşmaktadır. HÜBTUAM’da ana bina bodrum, zemin, 1. kat olmak üzere 3 kattan, mekanik laboratuvarları binası ise tek kattan oluşmaktadır.  Bloklar zemin kattan birbirlerine bağlıdır. Ayrıca birbirine bitişik bu 2 bloğun yanında ayrı olarak yapılacak olan özel gama odası bulunmaktadır.
 
Mekanik laboratuvarında 3 adet mekanik laboratuvar salonu ve 3 adet de rezerv laboratuvar salonu bulunmaktadır. Ana blokta ise 12 adet laboratuvar salonu, 5 adet rezerv laboratuvar salonu, 1 adet numune kabul odası, bekleme salonu, müdür odası, 2 adet müdür yardımcısı odası, 1 adet personel odası, 2 adet rezerv idari personel odası, bay-bayan mescit, 1 adet konferans salonu, 1 adet toplantı salonu, 1 adet cam atölyesi, teshin merkezi, sığınak ve klima santrali bulunacaktır. 
 
1
2
4
5
6
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum