Rektörümüz OKA 2014 Yılı Dördüncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Katıldı

18 Aralık 14
Rektörümüz OKA 2014 Yılı Dördüncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’na Katıldı

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Tokat’ta gerçekleştirilen OKA 2014 Yılı Dördüncü Kalkınma Kurulu Toplantısı’na katıldı.

Gerçekleştirilen toplantıya; Tokat Valisi Cevdet Can, Tokat Belediye Başkanı Av. Eyüp Eroğlu, Altındağ Belediye Başkanı Veysel Tiryaki, Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Amasya Üniversitesi Rektörü Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Orbay’ın yanı sıra Tokat, Amasya, Samsun ve Çorum’dan kamu, kurum ve kuruluş temsilcileri katıldı.

Toplantıda Amasya Üniversitesi Rektörü Kalkınma Kurulu Başkanı Prof. Dr. Metin Orbay’ın açılış konuşmasının ardından OKA Yönetim Kurulu Başkanı Tokat Valisi Cevdet Can bir konuşma yaparak OKA’nın bölgesinde çizdiği vizyonla ülkedeki diğer kalkınma ajanslarının yaptığı faaliyetler arasında değerlendirildiğinde ilk beşe girecek şekilde güzel çalışmalar yaptığını ve bu başarılı çalışmaların devamı için gayret gösterdiklerini söyledi.

Protokol konuşmaları sonrasında yapılan sunumlara ilişkin kurul üyelerinin sorularının cevaplandırılmasının ardından bir sonraki Kalkınma Kurulu için görüş ve önerilerin alınmasıyla toplantı sona erdi. 

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum