Radyo Hitit Yayın Hayatına Başladı

14 Mart 14

Dünya üniversiteleri arasında yer almak için çalışmalarını hızlı adımlarla sürdüren Hitit Üniversitesi, bünyesinde yine bir ilki gerçekleştirdi ve Radyo Hitit yayın hayatına başladı. Başlangıçta İnternet üzerinden yayın yapacak olan Radyo Hitit, bölgesel ve ulusal çapta bilimin, kültürün ve sanatın sesi olacak.

İnsanlık tarihinin ilk sesli kitle iletişim aracı olan radyo, günümüzdeki ileri teknolojik gelişmelere inat, her geçen gün önemini ve işlevini sürekli arttırarak sürdürmektedir. İçinde bulunduğumuz enformasyon çağı daha güçlü bir bilgi ve iletişim ağını zorunlu kılarken, küresel kültürel akışın etkin aktörlerinden üniversitelere burada önemli görevler düşmektedir. Bu anlamda, gücünü ve birikimini Hitit Üniversitesi’nden alacak olan Radyo Hitit, bölgesel, ulusal ve siber teknoloji sayesinde küresel çapta marka şehir Çorum’u ve Üniversitemizi en iyi şekilde temsil eden bir yayın aracı olmayı amaçlamaktadır.

Öğrenci merkezli bir yayın politikası izleyecek olan Radyo Hitit, aynı zamanda, bilgi ve toplum arasındaki iletişimi güçlendirerek, Hitit Üniversitesi’nin her geçen gün artarak devam eden bilgi birikimi ve kültür üretimini, doğru ve güvenilir bir biçimde toplumla paylaşma imkânı sunacaktır. Alanında uzman akademisyenlerin, farkındalık oluşturarak, toplum yararına yapacağı programlarla, yalnızca kaliteli müziğin değil, evrensel bilimin de doğru adresi olacaktır.

“Bilimin, kültürün ve sanatın sesi” sloganıyla yayın hayatına başlayan Radyo Hitit’in başta üniversitemize, öğrencilerimize ve Çorum halkına hayırlı olmasını diliyoruz. 

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum