HİTİTSEM’de Yeni Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanımız Göreve Başladı

18 Eylül 14
HİTİTSEM’de Yeni Yabancı Uyruklu Öğretim Elemanımız Göreve Başladı

Üniversitemizde örgün önlisans, lisans ve lisansüstü programların dışında verilecek her türlü eğitim programlarını düzenlemek ve bu şekilde üniversitemizin kamu-özel sektör ve uluslararası kuruluşlar ile olan iş birliğinin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla kurulan HİTİTSEM (Hitit Üniversitesi Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi) bünyesinde 4’üncü yabancı uyruklu öğretim elemanımız Lauren Ross-Hixson göreve başladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret eden 4. ABD uyruklu İngilizce öğretim elemanı Ross-Hixson,  Hitit Üniversitesi bünyesinde pek çok çalışmayı yapacak olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etti.

HİTİTSEM Müdürü Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başcı, Ross-Hixson’ın Hititsem’de düzenlenen konuşma sınıflarında ve özellikle de Erasmus+ ile yurt dışına gidecek olan öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayacağını, aynı zamanda fakülte ve yüksekokullarımızda İngilizce eğitimler konusunda okutmanlarımıza yardımcı olarak değerlendirileceğini dile getirdi. Yrd. Doç. Dr. Başcı, anadili İngilizce olan 4’üncü öğretim elemanımızla Hititsem’in İngilizce eğitiminde daha da güçleneceğini vurguladı.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, bir dünya üniversitesi olma hedefiyle çıktıkları yolda artık somut gelişmeleri görmenin üniversitemiz adına gurur verici olduğunu ifade ederek, öğretim elemanıyla ve  öğrencisiyle dünyanın dört bir yanından üniversitemize her geçen gün talebin arttığını sözlerine ekledi. Şu an itibarıyla 10’un üzerinde yabancı uyruklu öğretim elemanımızın olduğunu, bu sayının artması için de gayretlerin ve girişimlerin devam ettiğini ve edeceğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Hititsem’de yapılan başarılı çalışmalardan dolayı Merkez Müdürü Yrd. Doç. Dr. Eşref Savaş Başçı’ya ve merkez bünyesinde kursları veren tüm öğretim elemanlarımıza teşekkür ederek yeni gelen öğretim elemanımıza da başarılar diledi.

Profesyonel kadrosu ile en son teknolojilerin kullanıldığı pek çok farklı kursların verildiği Hititsem, bünyesinde görev alan ve ana dili İngilizce olan 4 öğretim elemanı ile akademik/idari personele, öğrencilere ve ilimizdeki kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör ve Çorum halkının hizmetine bir çok eğitim programı sunmaktadır.  

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum