Rektörümüzden KYK İl Müdürü Erol Kavuncu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

08 Ekim 15
Rektörümüzden KYK İl Müdürü Erol Kavuncu’ya Hayırlı Olsun Ziyareti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, KYK İl Müdürlüğüne atanan Erol Kavuncu’yu makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilimizde KYK Yurtlarının profesyonel bir yaklaşımla öğrencilerimize hizmet etmeye devam ettiğini, Üniversitemize yeni gelen öğrencilerimizin ve mevcut öğrencilerimizin konaklama konusunda hiçbir sorun yaşamadıklarını dile getirdi. KYK Yurtlarının aynı zamanda özel sektöre ait olan hemen her türlü ihtiyaca uygun özel öğrenci yurtları da olduğunu belirten Prof. Dr. Alkan, KYK Yurtlarının sadece konaklanan mekânlar değil, aynı zamanda son yıllarda gerçekleştirilen atılımlarla öğrencilerimizin sosyal ve kültürel faaliyetlere katılan, entelektüel birikimi olan, girişimci bir vizyona sahip ve bulunduğu şehrin kültürel faaliyetlerinin takipçisi bireyler olarak hayata hazırlanmalarına katkı sağlamak amacıyla Çorum KYK Yurtlarının önemli faaliyetler gerçekleştirdiğini de sözlerine ekledi.

Gerçekleştirilen ziyarette 2015-2016 Eğitim Öğretim Yılında Üniversitemizdeki önemli sayıda öğrenci artışına paralel olarak Çorum KYK olarak gerçekleştirilen yeni yatırımlar ve alınan tedbirler sayesinde Çorum da yurt problemi yaşanmadığını ifade eden KYK  İl Müdürü Erol Kavuncu, il ve ilçelerimizde yeni açılan yurtlarla beraber 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılında kız ve erkek olmak üzere toplamda 4348 öğrenci kapasitesine sahip olduklarını, yurtlarda sadece konaklama değil, sosyal ve kültürel gelişimlerini sağlayacak aktivitelerle de daha verimli ve keyifli öğrencilik yapacakları bir ortam sağlamaya çalıştıklarını da ifade ederek sosyo-kültürel faaliyetler kapsamında yurtlarda gerçekleştirilen programlara katkı ve katılımlarından ötürü Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a teşekkür etti.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum