Rektörümüz Akademik Birim Ziyaretlerine BESYO ile Devam Etti

17 Kasım 15
Rektörümüz Akademik Birim Ziyaretlerine BESYO ile Devam Etti

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu (BESYO) öğretim elemanları ile bir araya gelen Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, görevde bulunduğu süre içerisinde Üniversitemizde gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin genel değerlendirmelerde bulunarak gelecekte hedeflenen ve girişimde bulunulan projeler hakkında da öğretim elemanlarını bilgilendirdi.

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun tanıtıcı sunumuyla başlayan ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizde gerçekleştirilen başarılı çalışmalar sonrasında yaşanan olumlu gelişmelere ilişkin bilgi paylaşımında bulunarak Üniversitemizin şehrin tüm dinamikleriyle kurduğu iletişim beraberinde şehirle bütünleştiğine dikkat çekti ve ekledi: “Tüm paydaşlarımızın desteğiyle, evrensel ölçüler göz önünde tutularak mensuplarımıza daha iyi imkânlar sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz.”

Üniversitelerin ana fonksiyonları arasında yer alan eğitim faaliyetinin iyi olabilmesi için tüm dünyada geçerli olan bölümleri/programları ve altyapıyı sağlamanın son derece önemli olduğuna dikkat çekerek sözlerine devam eden Rektör Prof. Dr. Alkan,  kısa sayılacak bir sürede büyük gelişmeler kaydeden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulumuzun 2016 yılında gerçekleştirilecek olan 12. Üniversitelerarası Dünya Güreş Şampiyonası’nı (WUC - 2016) ve 2017 yılında 11.si gerçekleştirilecek olan Avrupa Üniversiteler Salon Futbol Şampiyonası’nı ilimize kazandırılmasındaki başarısından büyük mutluluk duyduğunu ve Yüksekokulumuzun bu ve bunun gibi pek çok başarılı organizasyonlara imza atacağına inandığını ifade etti.

2016 yılında Üniversitemiz ev sahipliğinde gerçekleştirilecek olan Dünya Güreş Şampiyonasının alınmasının önemli bir dönüm noktası olduğunu, bundan sonra ilimizde, Üniversitemiz koordinasyonunda bu ve benzer uluslararası büyük etkinliklerin peş peşe geleceğine inandığını ve Futsal’2017’nin alınmasının da bunun bir göstergesi olduğunu ifade ederek gerçekleştirilen bu başarılar sonrasında Üniversitemizin daha da çok tercih edilmeye başladığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin spor faaliyetlerinde göstermiş olduğu başarılardan dolayı yüksekokul öğretim elemanlarını tebrik ederek bu başarının artarak devam edeceğine inandığını söyledi.

“İnşaatı büyük bir hızla devam devam eden Kapalı Spor Salonu’nun tamamlanmasıyla birlikte Üniversitemizin başarılarının daha da artacağına inancım tamdır” diye konuşarak “Üniversitemizde güzel bir sinerji oluştuğunu düşünüyor, sizler için de böyle olduğunu ümit ediyorum” ifadeleri ile sözlerine devam eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin sadece merkezimizde değil, ilçelerimizdeki Meslek Yüksekokullarında da başlatılan çalışmalar sonucunda önemli gelişmeler kaydedilmeye ve sonuçlar alınmaya başlandığını söyledi.

Son zamanlarda yaşanan değişim ve dönüşümler sonucu ortaya çıkan bu başarı tablosunun yakalanan sinerjiyle Üniversitemizi daha da iyi yerlere götüreceğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizdeki bu gelişmelerin bir ekip çalışmasıyla başarıldığına dikkat çekerek  konuşmasını “Muazzam bir kadromuz var. Bu kadroyu anlamlı çalışmalarda kullanmamız gerekiyor. Doğru işlere ve hedeflere kilitlenmeliyiz. Gücümüz yettiği kadar destekler de devam edecek. Aynı zamanda yapılan çalışmalar çok güzel ve bunların somut sonuçlarını almak çok mutluluk verici. Hepinize yürekten yaptığınız değerli çalışmalar için teşekkür ederim” diyerek tamamladı.


Rektörümüz Akademik Birim Ziyaretlerine BESYO ile Devam Etti
Rektörümüz Akademik Birim Ziyaretlerine BESYO ile Devam Etti
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum