Rektörümüz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Personeli ile Bir Araya Geldi

18 Kasım 15
Rektörümüz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Personeli ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademik personeli ile bir araya gelerek Üniversitemizde yapılan çalışmalar ve gelecekte hedeflenen projeler hakkında Fakülte öğretim elemanlarını bilgilendirdi.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi akademik personelinin yoğun katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda Rektör Prof. Dr. Alkan, dünya standartlarında eğitim kalitesine, branşlarına ait teknik donanıma ve çağın gereksinimlerini karşılayacak bilgi birikimine sahip olan Üniversitemizin yapmış olduğu gayretli çalışmalar ve tüm paydaşlarından aldığı desteklerle her geçen gün daha da gelişmekte olduğuna dikkat çekti.

Bilgi toplumu olmanın ve üniversite sektör iş birliğinin önemine vurgu yaparak sözlerine devam eden Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin eğitim faaliyetleri beraberinde sahip olduğu bilgi birikimini bulunduğu topluma aktaran bir kurum olduğunu da ifade ederek “Bilim insanlık içindir anlayışı ile değişen dünyada, değişen yeni Türkiye’de bizlerden hizmet bekleyen insanlığın daha kaliteli, daha konforlu bir hayat yaşaması için var gücümüzle çalışmalıyız” dedi.

“Evrensel ölçüler göz önünde tutularak mensuplarımıza daha iyi imkânlar sunmanın çabası ve gayreti içerisindeyiz” diye konuşan Rektör Prof. Dr. Alkan,  “Sizlerin gayretleri ve sizlerin yapmış olduğu başarılı çalışmalarla hep birlikte daha güzel başarılara imza atacağımıza inanıyorum” dedi. Yapımı tamamlanan ve yapımına hızla devam edilen inşaatlarımıza ilişkin de bilgi paylaşımında bulunan Prof. Dr. Alkan,  Kuzey Kampüsümüzdeki İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi inşaatının tamamlamasıyla birlikte İİBF Fakültesinin lisans ve lisansüstü düzeyde daha büyüyeceğine dikkat çekerek Hitit TOKİ Projesinden de bahsetti. 

Üniversitemiz akademisyenlerinin proje ve yayın sayılarındaki artışın önemine de değinerek özellikle sunulan yurt dışı imkânlarından öğretim elemanlarımızın yararlanmalarını isteyen Rektör Prof. Dr. Alkan, lisansüstü çalışmaların önemini de ele alarak Türkçe Tezsiz MBA programımızın Üniversitemizin en eski ve köklü bölümlerinden olan İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinin İşletme bölümü tarafından koordine edilmekte olduğunu ve programın açılmasıyla ilgili çalışmalarda emeği geçen öğretim elemanlarımıza teşekkür ederek “İİBF’nin MBA Programı ile ortak çalışmalar ve iş birlikleriyle anılan bir Fakülte olmasını diliyorum. Bu nedenle İİBF olarak farklı alanlarda farklı projelere imza atmamız gerekiyor.” dedi.

Üniversitemizde her anlamda yaşanan somut gelişmeler hakkında objektif değerlendirmelerde bulunulan toplantı sonrasında Rektör Prof. Dr. Alkan, katkı ve katılımlarından dolayı Fakülte öğretim elemanlarına teşekkür etti.


Rektörümüz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Akademik Personeli ile Bir Araya Geldi
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum