Çorum İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Rektörümüzü Ziyaret Etti

05 Kasım 15

Çorum İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ünal Cevizci ve Başkan Yardımcısı Mustafa Çatar, Obruk Barajı çevresindeki arazide hayata geçirilecek olan Su Sporları ve Su Ürünleri Merkezi ile ilgili fikir alışverişinde bulunmak üzere Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Gerçekleştirilen ziyarette Üniversitemiz Genel Sekreteri Erdal Kanık, Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, Yrd. Doç. Dr. Bülent Kilit ve Okt. Mustafa Karataş da hazır bulundular.

Sağlık açısından su sporlarının önemli dallardan birisi olduğunu ve ilimizde bu sporun uygulanması doğal ve yapay ortamların bulunduğunu ifade eden Gençlik ve Spor Komisyonu Başkanı Ünal Cevizci, Çorum’da su sporları alanında neler yapabiliriz, ne tür faaliyetler gerçekleştirebiliriz yönünde İl Genel Meclis Üyeleri Yurdanur Özzehinli, Arif Çamiçi ve Mustafa Çelik tarafından önerge verildiğini ve bu konunun İl Genel Meclisi gündemine alındığını belirtti. 

Su Sporları alanında gerçekleştirilen çalışmalar kapsamında Üniversitemiz tarafından Obruk Barajı kenarında yapılacak olan Su Sporları ve Su Ürünleri Merkezi’nin ilimiz açısından büyük bir kazanç olduğunu dile getiren Ünal Cevizci, Merkezin faaliyete geçmesiyle birlikte başta gençlerimize olmak üzere tüm Çorum’a birçok olumlu gelişmeyi beraberinde getireceğini vurgulayarak ilimizi katkı sağlayan başarılı çalışmalarından dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Geçtiğimiz günlerde Genel Sekreter Erdal Kanık ve BESYO öğretim elemanlarıyla birlikte Su Sporları ve Su Ürünleri Merkezi ile ilgili İl Genel Meclis Üyelerine yönelik brifing verildiğini ifade eden BESYO Müdürü Doç. Dr. Faruk Yamaner, Çorum turizmini canlandıracak olan Merkez projesinin tanıtımının başta İl Genel Meclis Başkanı Halil İbrahim Kaya olmak üzere tüm İl Genel Meclis üyelerinin katılımıyla 10 Kasım 2015 Salı günü düzenlenecek toplantıda yapılacağını belirtti.

“Üniversitelerin sadece eğitim veren kurumlar olmadığına aynı zamanda bulunduğu şehrin hatta bölgenin sosyo-kültürel kalkınmasına da katkı sağlaması gerektiğine yürekten inanıyoruz” diyen Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, ilimize katkı sağlayacak kültür, sosyal, spor ve turizm alanlarında da yapılacak her türlü projeye imza atmak istediklerini belirterek Merkezimiz bünyesinde gerçekleştirilecek ulusal/uluslararası su sporları başta olmak üzere, tüm baraj alanında su ürünleri ile ilgili de bilimsel çalışmalarla İlimize ve Üniversitenin ilgili eğitim birimlerine büyük katma değer sağlayacağını vurguladı. 

Üniversitemizin sadece Çorum merkezde değil, ilçelerimizdeki kurumlarımızla da yakın bir diyalog içerisinde hareket ettiğini ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, yapılan işbirlikleri ve tüm paydaşlarından alınan desteklerle Hitit Üniversitesi’nin her geçen gün hızla büyüyerek yoluna daha güçlü adımlarla devam ettiğinin altını çizdi.  


Çorum İl Genel Meclisi Gençlik ve Spor Komisyonu
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum