Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti

19 Nisan 15
Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemiz Sungurlu Meslek Yüksekokulu Tıbbi Tanıtım ve Pazarlama Programı öğrencilerinin, imzalanan işbirliği protokolü kapsamında haftada bir gün uygulama eğitimi aldıkları, Çorum Organize Sanayi Bölgesinde medikal ürün sektöründe faaliyet gösteren MoneMedikal firmasını ziyaret etti. Ziyarette Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif ve Tıbbi Hizmetler ve Teknikler Bölüm Başkanı Öğr. Gör. Uğur Demiral de hazır bulundu.

Rektör Prof. Dr. Reha Metin Alkan, MoneMedikal firmasının ulusal ve uluslar arası alandaki konumu itibariyle ilimizin önemli değerlerinden birisi olduğunu belirterek, yapılan protokol çerçevesinde firmanın kapılarını Üniversitemiz öğrencilerine açmış olmasından dolayı çok mutlu olduklarını belirtti. Üniversitenin her alanda sektör ile işbirliği içerisinde olmasının çok önemli olduğunu vurgulayan Rektör Prof. Dr. Alkan, Üniversitemiz öğrencilerinin işbaşı eğitimlerini almalarını çok önemsediklerini, bunu yaygınlaştırmak için de diğer firmalarla ve kurumlarla benzer çalışmaları yaygınlaştırma gayretinde olduklarını söyledi.

Üniversitemizde yapılan gayretli çalışmalar sonrasında Üniversitemizin büyük bir gelişim gösterdiğini ifade eden MoneMedikal Yönetim Kurulu Başkanı Hayri Şamlı, Rektör Prof. Dr. Alkan’ın ziyaretlerinden ve kurumlarımız arasındaki iş birliğinden çok memnun olduklarını ifade etti. Yapılan işbirliği ile Üniversitemiz Sungurlu Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin MoneMedikal’de kazandıkları tecrübenin mezuniyet sonrasında çok önemli olduğuna dikkat çeken Şamlı, öğrencilerimizin de kurumlarında güzel bir sinerji oluşmasına katkı sağladığını belirterek Üniversitemizin sektörel işbirliği anlayışından dolayı Rektör Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Görüşmenin son kısmına, MÜSİAD Çorum Şubesi Yönetim Kurulu üyesi Hayri Şamlı’yı ziyarete gelen Çorum MÜSİAD Şube Başkanı M. Ahmet Köksal, Yönetim Kurulu Üyeleri Orhan Coşkun ve Bülent Demirci de katıldı.

 

 

Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti
Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti
Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti
Rektörümüz MoneMedikal’i Ziyaret Etti
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum