Rektörümüz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça’yı Ziyaret Etti

03 Mayıs 15
Rektörümüz Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça’yı Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, T.C. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça ile Müsteşarlık makamında bir araya geldi.

Üniversitemizde yürütülen çalışmalar hakkında genel bilgi paylaşımında bulunarak merkez ve ilçelerimizde yapımı devam eden inşaatlarımızın son durumuna ilişkin de bilgiler veren Rektör Prof. Dr. Alkan, 3 yıl önce yalnızca 83.000 m2’lik bir alana sahip olan Üniversitemizin, bugün itibariyle Kuzey Kampüsünün yaklaşık 2.200.000 m2’lik büyüklüğe ulaşıldığını ifade ederek bu arazilerin büyük kısmının tahsis işlemlerinin tamamlandığını, çok küçük bir bölümü ile ilgili sürecin tamamlanmak üzere olduğunu belirtti.

Özellikle Obruk Barajı içerisinde yer alan Üniversitemiz Su Ürünleri ve Su Sporları Merkezi için tahsis edilen taşınmazlar ile ilgili işlemlerin de tamamlandığını belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, bu bölgede yer alan ve mülkiyeti özel şahsa ait küçük bir arazinin DSİ tarafından üzerine konulan şerh’in kaldırılması ve kamulaştırmanın yapılması ile birlikte Merkezimiz için gerekli arazinin tamamlandığını ve bundan sonraki süreçte de yatırım işlemine ağırlık vereceklerini söyledi.

Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin bu aşamaya gelmesindeki katkılarından dolayı başta T.C. Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu olmak üzere, Müsteşar Prof. Dr. Akça’ya ve Bakanlığın bölge ve il müdürlüklerine teşekkür etti.

Üniversitemizde yaşanan gelişmelerden duyduğu memnuniyeti dile getiren Orman ve Su İşleri Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Lütfi Akça da şimdiye kadar olduğu gibi bundan sonrada her zaman, her konuda Üniversitemize destek vereceklerini açıklayarak Rektör Prof. Dr. Alkan’a çalışmalarında başarılar diledi.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum