Sungurlu MYO Kampüs İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

13 Temmuz 15
Sungurlu MYO Kampüs İnşaatı Tüm Hızıyla Devam Ediyor

İlçelerimizde yer alan meslek yüksekokullarından en çok öğrenciye sahip olan ve Haziran 2014’te temeli atılan Sungurlu Meslek Yüksekokulu’nda (SMYO) kampüs inşaatı kapsamında yapılan çalışmalar büyük bir hızla devam ediyor.

“Çocuklar İçin Yazılım” eğitimi sertifika töreni sonrası Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Sungurlu Kaymakamı Osman Beyazyıldız, Sungurlu Belediye Başkan Vekili Ahmet Yılmaz, Sungurlu Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Kubilay Karacif ile birlikte Sungurlu MYO Kampüs inşaatında incelemelerde bulundu.

Kısa bir süre içerisinde uzun mesafe kat ettiklerini ve bu süreç zarfında Sungurlunun çok büyük desteğinin olduğunu vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Sungurlu MYO Kampüs çalışmalarının hızla devam ettiğini ve 1. Etabının %43'lük kısmı tamamlandığını belirtti. 10279 m²’lik kapalı alana sahip projede, 23 adet akademik personel ofisi, 4 adet 50 kişilik, 11 adet 80 kişilik derslik, 3 adet bilgisayar laboratuvarı yer aldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, “Kampüs içindeki yapılar deprem güvenliği açısından ülkemizdeki en sağlam yapılara sahip olacak 1. Etap inşaatı planlandığı şekilde tamamlanacaktır” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin her geçen büyüdüğünü, ilin tüm dinamikleri ile hep birlikte yapılan çalışmaların sonucunda da Üniversitemizin çok daha iyi noktalara geleceğine inandığını ifade ederek Kampüs içerisinde sonraki etaplarda spor salonu, kültür kongre merkezi ile kreş yer aldığını belirtti. Rektör Prof. Dr. Alkan, Sungurlulu hayırsever işadamlarının yapacakları destekler ile ikinci etap inşaat çalışmalarının da kısa sürede tamamlanmasının planlandığını vurguladı.

Üniversitemizin ilimize örnek bir yapılanma içerisinde olduğunu ifade eden Rektör Prof. Dr. Alkan, tüm çalışmalar bittiğinde kampüslerimizin ve binalarımızın uluslararası standartlarda, çevre dostu, enerji tasarrufu odaklı, özetle her konuda örnek gösterilebilecek bir yapılaşmaya sahip olacağını belirterek ayrıca kampüs içerisinde KYK tarafından yapılması planlanan 300 kişilik yurt binasının da proje çalışmalarının devam ettiğini sözlerine ekledi.

Sungurlu MYO kampüs inşaatı 1. etap içerisinde derslikler, idari ofisler, kantin, yemekhane, ısı-enerji merkezi, açık-kapalı otoparklar, giriş kapıları ve kampüs altyapısı yer almaktadır. Üst yapıların kaba inşaatları tamamlanmış olup, ince imalatları ile alt yapı çalışmaları devam etmektedir. Kampüs içerisindeki tüm yapılar tek bir ısı-enerji merkezinden beslenecektir. Böylelikle enerji verimliliği sağlanacaktır. Isı-enerji merkezinden tüm yapılara galeri sistemi ile ısı ve enerji hatları iletilecektir. Sonraki etaplarda yapılması planlanan yapılara göre kampüs altyapı planlaması yapılmıştır.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum