Rektörümüzden TİKA Başkanı Çam’a Ziyaret

30 Temmuz 15
Rektörümüzden TİKA Başkanı Çam’a Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu ile birlikte TİKA Başkanı Serdar Çam’ı ziyaret etti.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, TİKA Başkanı Serdar Çam’a Hitit Üniversitesi ve Çorum Hakkında bilgiler vererek, “Üniversitemiz sadece öğrencilerine kaliteli eğitim vermekle kalmıyor aynı zamanda panel, konferans ve değişik etkinliklerle sorunlara çözüm bulmaya çalışan, kültürel faaliyetlerle yaşama damga vuran bir performans sergiliyor. Desteklerimizle kurulan Teknokent ile de sanayicilerimize destek olmaya çalışıyor. TİKA olarak Hitit Üniversitemizin yaptığı çalışmalara her zaman destek oldunuz. Bundan sonra da Üniversitemizle ortak çalışmalar yapmanızı bekliyoruz. Önümüzdeki günlerde hazırlayacağımız program dahilinde sizleri Çorum’a bekliyoruz” dedi.

TİKA Başkanı Serdar Çam ise TİKA olarak 120 ülkede proje geliştirdiklerini, yeni açılacaklarla birlikte 50 ülkede ofislerinin bulunduğunu ve yılda ortalama 2 bin proje geliştirdiklerini söyledi. Çalışmalarını yürütürken bazı tecrübelere de ihtiyaç duyduklarını belirten Çam, “En kısa zamanda Çorum’a gelip yapılan çalışmaları yerinde görmek isteriz. Hitit Üniversitemizle birçok alanda çalışmalar yapacağımızı düşünüyorum. Özellikle mesleki hizmetler konusunda danışmanlık hizmetine ihtiyaçlarımız var. Bu konuda da Hitit Üniversitemizden destek alabiliriz” dedi.

Hitit Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Reha Metin Alkan ise kurumlarımız arasında yapılacak her türlü iş birliğinden büyük bir mutluluk duyacağını ifade ederek TİKA’nın bugüne dek Üniversitemize yapmış olduğu ve bundan sonrasında da yapacağına inandığı tüm katkı ve desteklerden dolayı TİKA Başkanı Çam’a ve Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya teşekkür etti.  Üniversitemizde yürütülen çalışmalara ilişkin genel bilgi paylaşımında bulunan Rektör Prof. Dr. Alkan, TİKA Başkanı Çam’ı Üniversitemizde ağırlamaktan da memnuniyet duyacağını sözlerine ekledi.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum