HİTİTSEM’de İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi Başvuruları Başladı

08 Temmuz 15


Üniversitemiz Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (HİTİTSEM) tarafından yürütülen C Sınıfı İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Temel Eğitim Programı’na olan yoğun talep üzerine yeni dönem kayıtları başladı. Bölgemizde eğitim veren tek kurum olan HİTİTSEM, daha önceki tecrübeleri ile bu dönemde de aktif olarak eğitimlere devam etmektedir.

20’şer kişilik 2 sınıf olarak açılması planlanan eğitim 90 Saat Uzaktan Eğitim + 90 Saat Örgün Eğitim + 40 Saat Staj olmak üzere toplam 220 saatlik bir programı kapsamaktadır. İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı eğitimi hafta içi 1. Grup sabah 09.00 – 15.00 arası; 2. Grup ise 15.00 – 21.00 saatleri arasında düzenlenecektir.

Yapılan eğitim ile öğrenciler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yapılan İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı C sınıfı sertifika sınavına girmeye hak kazanmaktadır. Sınav yılda 2 defa yapılmakta olup, bu dönem eğitime katılacak öğrenciler Aralık ayında yapılacak sınava girmeye hak kazanmış olacaklardır. Eğitimler, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı tarafından yetkilendirilmiş Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi öğretim üyeleri tarafından verilmektedir. 

İş Sağlığı ve Güvenliği Uzmanlığı Eğitimi için Temmuz-Ağustos dönemi kursunun son kayıt tarihi 17 Temmuz 2015 olarak belirlenmiş olup, uzaktan eğitimlerin 20 Temmuz 2015 tarihinde başlaması planlanmıştır. Kayıt yaptırmak isteyenlerin HİTİTSEM’e şahsen müracaat ederek kayıtlarını tamamlamaları gerekmektedir. Yapılacak olan eğitim ve diğer konular ile ilgili detaylı bilgiler için HİTİTSEM’in web sayfası www.hititsem.hitit.edu.tr ve 0 364 222 10 00 numaralı telefonundan yararlanılabilir. 

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum