Rektörümüzden Çorum Milletvekillerimize Teşekkür Ziyareti

18 Kasım 16
Rektörümüzden Çorum Milletvekillerimize Teşekkür Ziyareti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekillerimiz TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt ve Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Tufan Köse’yi makamlarında ziyaret etti. 

Çorum Milletvekilimiz TBMM İdare Amiri Salim Uslu’ya yapılan ziyarette,  Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan Üniversitemiz ile ilgili genel bir değerlendirmede bulunarak Üniversitemizin organize ettiği 12. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası (WUC) sürecinde Başbakanlık tanıtım fonundan sponsorluk başvurumuzda destekte bulunmasından, aynı şekilde 2017 Avrupa Futsal Şampiyonasında da desteklerinin devam etmesinden ötürü çok teşekkür etti. Aynı zamanda Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulumuza Salim Uslu’nun vermiş olduğu katkı ve desteklerden dolayı ayrıca mutlu olduklarını sözlerine ekleyerek yakın zamanda Üniversitemizin kuruluşunun 10. yılı dolayısıyla Kuruçay Köyü mevkiinde 35 dönümlük bir alanda oluşturulan hatıra ormanında, Salim Uslu adına dikilen fidan anısına koordinatları belirten ağaç dikim belgesi Rektörümüz Prof. Dr. Alkan tarafından kendisine takdim edildi.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, her geçen gün daha da büyümekte olan Üniversitemiz için bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonrasında da imkânlar dahilinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’ın çalışmalarından ötürü teşekkür ederek başarılarının devamını diledi.

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan’a gerçekleştirilen Üniversitemiz hakkında karşılıklı istişarenin yapıldığı ziyarette Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemize verdiği her tür destekten ve Üniversitemizin düzenlediği Hitit Üniversitesi Hatıra Ormanı’na fidan dikme törenine katılarak kendilerini onure etmesinden dolayı teşekkür ederek Ahmet Sami Ceylan adına düzenlenen ağaç dikim belgesini sundu. 

Ziyaretten memnuniyet duyduğunu bildiren Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan ise Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın özverili ve gayretli çalışmalarından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade ederek Üniversitemizin gelişmesi adına her türlü katkı sağlamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi.

Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu Üyesi Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’a yapılan ziyarette ise sağlık konusunda Üniversitemiz ile genel bir bilgilendirme yapan Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan,  Üniversitemizin sahip olduğu bilgi birikimiyle bulunduğu coğrafyaya en fazla fayda sağlamak amacıyla her anlamda değişim ve dönüşümün öncüsü olmaya gayret ettiklerini ifade ederek Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt’a Hitit Üniversitesi Hatıra Ormanında ismine düzenlenen ağaç dikim belgesi takdiminde bulundu.

AK Parti Çorum Milletvekili Lütfiye İlksen Ceritoğlu Kurt da Üniversitemizin bulunduğu bölgeye fayda sağlayacak çalışmalar gerçekleştirdiğini ve Rektörümüz Üniversitemizin çalışmalarını yakından takip ettiğini vurgulayarak her türlü destek vermeye devam edeceklerini belirtti.

Türkiye Büyük Millet Meclisi İdare Amiri Tufan Köse’ye bulunulan ziyarette ise Üniversitemiz ile ilgili genel bir bilgilendirmede bulunan Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemize vermiş oldukları katkılarından dolayı teşekkür ederek kendisine Hitit Üniversitesi Hatıra Ormanı’nda adına düzenlenen ağaç dikim belgesi sundu.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’a ziyaretlerinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Tufan Köse, her geçen gün daha da büyüyerek yoluna devam eden Üniversitemize destek olmaya her zaman hazır olduklarını ifade etti.


Rektörümüzden Çorum Milletvekillerimize Teşekkür Ziyareti
Rektörümüzden Çorum Milletvekillerimize Teşekkür Ziyareti
Rektörümüzden Çorum Milletvekillerimize Teşekkür Ziyareti
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum