Rektörümüz Prof. Dr. Alkan Engelli Öğrencilerimiz ile Bir Araya Geldi

13 Aralık 16
Rektörümüz Prof. Dr. Alkan Engelli Öğrencilerimiz ile Bir Araya Geldi

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Engelsiz Öğrenci Birimi Koordinasyon Ofisi koordinatörlüğünde engelli öğrencilerimize bilgilendirme yapmak, sorunlarına imkânlar ölçüsünde en kısa sürede çözüm üretmek ve gerçekleştirilebilecek ortak projeler hakkında fikir alışverişinde bulunmak amacıyla düzenlenen toplantıda engelli öğrenci birimi temsilcileri ve engelli öğrencilerimizle bir araya geldi.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mustafa Bıyık ve Prof. Dr. Nurcan Baykam, Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörü Yrd. Doç. Dr. Selen Özakar Akça, engelli öğrenci birimi temsilcileri ile engelli öğrencilerimiz katıldı.

Programda konuşma yapan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Hitit Üniversitesi olarak engelli insanların yaşadıkları sorunları tüm insanlığın ortak sorunu olduğu bilinciyle hareket ettiklerini ifade ederek Üniversitemizde öğrenim gören engelli öğrencilerimizin akademik, fiziksel ve sosyal yaşamlarını kolaylaştıracak biçimde öğretim programlarını ve eğitim ortamını daha da uygun hale getirmek amacıyla özverili bir şekilde çalışmaların devam ettiğini belirtti. 

Yapımı devam eden inşaatlarımızın tamamlanması ile birlikte öğrencilerimizin çok daha kaliteli ortamlarda öğrenimlerini sürdürebileceklerini söyleyen Rektör Prof. Dr. Alkan,  Üniversitemiz bünyesinde oluşturulan Engelli Öğrenci Birimi Koordinatörlüğü ile konulara daha profesyonel yaklaşıldığını ve engelli öğrencilerimize daha teknik, daha sosyal destekler verme amacıyla yoğun çalışmalar yapıldığını vurgulayarak “Üniversitemiz, eğitim hayatında ihtiyaç duydukları tüm gereksinimler için her zaman öğrencilerimizin yanındadır. Engelli bireyleri topluma kazandırmak ve farkındalık oluşturmak adına engelli öğrencilerimizle birlikte gerçekleştirmeyi planladığımız pek çok proje var. Hitit Üniversitesi olarak engelli personel ve öğrencilerimizle işbirliği içerisinde hareket ederek engelli bireylerin toplumsal hayatın içerisinde mutlu ve huzurlu bir şekilde yer almalarına destek olma gayretindeyiz” dedi. 


Rektörümüz Prof. Dr. Alkan Engelli Öğrencilerimiz ile Bir Araya Geldi
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum