İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Sınav Merkezimizi Ziyaret Etti

04 Aralık 16
İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Sınav Merkezimizi Ziyaret Etti

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Başkanı Av. Mehmet Karadağ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Sınav Koordinatörlüğü Merkezini ziyaret etti.

Üniversitemiz bünyesinde Aday Başvuru Merkezi ve Sınav Koordinatörlüğü olarak sınav hizmetlerini yürüten Çorum İl Sınav Koordinatörlüğü’nün, gerek her geçen yıl artış gösteren sınav sayısı ve türü ile gerekse bölgemizde bulunan illerde yapılmayan bazı sınavları yaparak adeta bölgesel bir merkez haline geldiğini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Sınav sayısı ile birlikte bu sınavlara katılan aday sayısında da gözle görünür bir artış görülmektedir. Koordinatörlüğümüzce 2015 yılında 119 bin’in üzerinde bir adaya sınav uygulanmışken,  bu sayının 2016 yılı sonunda 178 bin’e ulaşacağı tahmin edilmektedir” dedi. Prof. Dr. Alkan, il sınav merkezinin modern binasında hizmet vermeye başlamasıyla sınav ve başvuru hizmetlerinin daha konforlu hale getirildiğini belirtti. 

Hitit Üniversitesi’nin eğitimde, bilimde, kültürde, sanatta ve sosyal hayatta, kısacası yaşamın her alanında marka ve bir dünya üniversitesi olma hedefiyle kısa süre içerisinde nitelik ve nicelik olarak gelişerek, büyük mesafeler kat ettiğini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin yapımı tamamlanan ve devam eden binalarımızla ilimizde örnek bir yapılanma içerisinde olduğunu vurgulayarak “Çağın gerektirdiği eğitim-öğretim yaklaşımları göz önünde tutularak, başta ilimiz olmak üzere bölgemize ve tüm insanlığa daha kaliteli ve ferah koşullarda katkı sağlamak adına tüm çalışmalarımız hızla devam ediyor” dedi.

Üniversitemizin yapmış olduğu çalışmalarla her geçen gün hızla büyüdüğünü ifade eden İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Başkanı Av. Mehmet Karadağ, Üniversitemizdeki gelişmeleri yakından ve büyük bir memnuniyetle takip ettiklerini belirterek her anlamda şehirle bütünleşmiş olan Hitit Üniversitemizin hayata geçirdiği projelerle ilimizin gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir paya sahip olduğunu vurguladı. 

Üniversitemizin modern yapılara kavuşmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Av. Karadağ, il sınav merkezinin de Üniversitemizde yapılan tüm binalar gibi Türkiye standartlarının üstünde olduğunu ifade ederek sınav merkezinin sadece ilimize değil bölgesine hizmet eden bir konumda olduğunu belirtti.


İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi Sınav Merkezimizi Ziyaret Etti
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum