Rektörümüzden Çorum Milletvekilimiz Salim Uslu’ya Ziyaret

03 Mayıs 16
Rektörümüzden Çorum Milletvekilimiz Salim Uslu’ya Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu’yu ziyaret etti.

Üniversitemizin organize edeceği 12. Dünya Üniversiteler Güreş Şampiyonası (WUC) öncesinde yapılan değerlendirme toplantısında Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öncelikle WUC 2016 Şampiyonasının üniversitemiz tarafından yapılacak olmasından büyük bir mutluluk duyduklarını ifade etti.  Prof. Dr. Alkan, bu süreçte Başbakanlık tanıtım fonundan sponsorluk başvurumuzda desteklerini esirgemeyen Çorum Milletvekili Salim Uslu’ya teşekkür ederek Alaca Avni Çelik ve Sungurlu Meslek Yüksekokullarımızda yapılacak olan spor tesisleri için spor totodan destek sözü aldıklarından dolayı ayrıca mutlu olduklarını sözlerine ekledi.

Çorum ve Üniversite olarak şampiyonaya hazır olduğumuzu, ilimize ve üniversitemize büyük yarar sağlayacak bu organizasyonun başarılı geçmesi için gayret içerisinde olduklarını vurgulayan Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizin yapmakta olduğu gayretli çalışmalarla ve almış olduğu desteklerle iyi bir şekilde koordine edilerek başarıya ulaşılan bu ekip çalışmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyet duyduğunu belirten Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Hitit Üniversitesinin her işin üstesinden geleceğini ve her geçen gün daha da büyümekte olan Üniversitemiz için ellerinden gelen her türlü katkıyı vermeye hazır olduklarını belirterek üniversitemize şampiyonada başarılar diledi. 

Aynı zamanda Salim Uslu, dünyanın pek çok ülkesinden ilimize yüzlerce spor insanının katılacağı uluslararası bir etkinliğe ev sahipliği yapılacak olmasının ilimiz açısından büyük bir önem taşıdığını da ifade ederek etkinliğin alınmasının artık bir dünya üniversitesi olmaya başladığımızın somut göstergelerinden biri olduğunu dile getirdi.

Çorum Milletvekili Salim Uslu, Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a çalışmalarında başarılarının devamını diledi. 


Rektörümüzden Çorum Milletvekilimiz Salim Uslu’ya Ziyaret
Rektörümüzden Çorum Milletvekilimiz Salim Uslu’ya Ziyaret
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum