Av. Fatih Maden Rektörümüzü Ziyaret Etti

11 Temmuz 16
Av. Fatih Maden Rektörümüzü Ziyaret Etti

İlim Yayma Vakfı Ankara Temsilcisi ve Ankara Hukukçular Derneği Başkanı Av. Fatih Maden Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı ziyaret etti.

Üniversitemizde yapılan çalışmaları yakından takip ettiğini ve yaşanan gelişmelerden dolayı büyük memnuniyet duyduğunu ifade eden Av. Fatih Maden, Rektörümüzün geldiği günden bugüne kadarki süreçte büyük başarılara imza attığını, sadece ulusal alanda değil, uluslararası alanda da Üniversitemizin karakterini ve imajını en üst seviyeye taşıdığını vurguladı. Kendisinin geçtiğimiz dönemlerde Çorum’da, şuan ise Ankara’da gerek İlim Yayma Vakfı gerekse de Ankara Hukukçular Derneği’nde aktif bir şekilde STK’larda görev aldığını belirten Av. Maden, Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’ın STK’larla yakın işbirliği içerisinde hareket etmesinin büyük önem arz ettiğini belirterek gerçekleştirmiş olduğu başarılı çalışmalardan dolayı Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a teşekkür etti.

Toplumun gelişmesinde çok önemli bir role sahip olan STK’ların öneminin bilinciyle hareket ettiklerini söyleyen Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizin toplum yararına işler yapma gayretinde olduğunu vurgulayarak Üniversitemizin kapısının herkese açık olduğunun altını çizdi. Üniversitemizin her fırsatta STK temsilcileriyle bir araya geldiğini belirten Rektör Prof. Dr. Alkan, “İlgili kamu sektörleriyle ilgili STK’larla ilgili herkesle üniversitenin işbirliği yapmasını gerçekten çok önemsiyorum. Görevde olduğumuz süre içerisinde de bunu somut göstergeleriyle de ortaya koyduğumuzu düşünüyorum. Üniversitelerin sadece eğitim veren kurumlar olmadığına aynı zamanda bulunduğu şehrin hatta bölgenin sosyo-kültürel kalkınmasına da katkı sağlaması gerektiğine yürekten inanıyoruz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin ve ilimizin gelişimine katkı sağlamak adına hemen her fırsatta desteklerini esirgemen Av. Fatih Maden’e nazik ziyaretinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.

Ziyaret sonunda  Av. Fatih Maden, filografi sanatıyla Hitit Üniversitesi ambleminin işlendiği bir tabloyu Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a hediye etti.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum