Rektörümüzden Cazgır A.Ş’ye Ziyaret

21 Eylül 16
Rektörümüzden Cazgır A.Ş’ye Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Sinan Çalışkan ile birlikte Cazgır A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır’ı ziyaret etti.

Üniversite olarak oluşturulması zor bir süreç olan üniversite-sanayi işbirliğini ve öğrencilerimizin mezun olmadan iş hayatına hazırlanmaları için teorik eğitimlerinin beraberinde yerinde eğitim almalarına da büyük önem verdiklerini ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, dünya ölçeğinde iş yapan Cazgır A.Ş’nin Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu Kaynak Teknolojisi Programı’ndan mezun olan öğrencilerimizi istihdam etmesinin Üniversitemiz ve Çorum için çok önemli olduğunun altını çizerek atılan bu adımların Üniversitemiz açısından istihdama ek olarak üniversite-sanayi-sektör işbirliğinin de somut örneklerinden birisi olduğunu vurguladı. Cumhurbaşkanımızın her ilde bir üniversite kurarken, üniversitelerin bulundukları bölgeye her anlamda katkı sağlamaların önemine değindiğini belirten Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin de bulunduğu topluma yarar sağlama düşüncesiyle hareket ettiğini vurguladı. 

Sahip olduğu ileri teknolojiyle dünya kalitesi standartlarında hizmet veren Cazgır A.Ş’nin ilimiz sanayisinin dünya pazarına tanıtılmasında da önemli bir işleve sahip olduğunu dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, vermiş olduğu desteklerden dolayı Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır’a teşekkür ederek şahsında tüm Cazgır A.Ş çalışanlarına başarılar diledi. 

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Cazgır A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Cazgır da kapılarının her zaman Üniversitemize açık olduğunu ifade ederek bölgemize, ülkemize büyük katkılar sağlayacak olan gençlerimizin yetiştirilmesinde her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.


Rektörümüzden Cazgır A.Ş’ye Ziyaret
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum