Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) Rektörümüzü Ziyaret Etti

16 Ocak 17
Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği (ÇUDER) Rektörümüzü Ziyaret Etti

Çorum Uluslararası Öğrenci Derneği Başkanı Levent Sarı, dernek üyeleri Ahmet Kamil Benli, Mustafa Ceylan, Gökhan Esenyel ve Hüseyin Çalışır ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ı makamında ziyaret etti.

Ziyarette; ÇUDER’in Uluslararası Öğrenci Dernekleri Federasyonu’nda (UDEF) bağlı olarak 2013 yılında temsilcilik düzeyinde çalışmalara başladığını ifade eden Başkan Levent Sarı, manevi ve ahlaki projelerle öğrencilerin günlük hayatta kullanabilecekleri bilgi ve becerileri sağlayacak çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirterek Çorum’da bulunan uluslararası öğrencilere yönelik yaptıkları ve planlanan programalar hakkında bilgiler verdi.  

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin kapılarının her zaman herkese açık olduğunu belirterek Hitit Üniversitesi olarak uluslararasılaşma çalışmalarına büyük önem verdiklerini ve pek çok ülkeden 200’e yakın uluslararası öğrencinin Üniversitemizde eğitim aldığını vurguladı. Üniversitemiz bünyesinde uluslararası öğrencilerimizle sosyal ve kültürel etkinliklerin düzenlendiğini de sözlerine ekleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, ziyaretlerinden dolayı ÇUDER yönetimine teşekkür etti.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum