Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık

28 Ocak 17
Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık

AK Parti Çorum Milletvekillerimizden TBMM İdare Amiri Salim Uslu, Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan, AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ, TOKİ Finansman Dairesi Başkanı Ayhan Karaca ile Rektörümüz Prof.Dr. Reha Metin Alkan 9-15 Temmuz 2017 tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrupa Üniversiteler Salon Futbol Şampiyonasının (Futsal’2017) yapılacağı inşaatı devam eden Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun da içerisinde yer alacağı “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Spor Kompleksi”mizde incelemelerde bulundular.

Hitit Üniversitenin akademik ve eğitim alanında çok hızlı bir ilerleme katettiklerini, hemen hiçbir binası olmayan Üniversitenin fiziki olarak da önemli ölçüde eksiklerini giderdiklerini söyleyen Rektör Prof.Dr. Reha Metin Alkan, gerçekleştirdikleri çalışmaların içerisinde pek çok anlamda büyük bir öneme sahip olan spor konusun da pek çok proje geliştirdiklerini belirtti. Bunlardan en önemlilerinden birisi olan Spor Salonumuzun inşaat çalışmalarının hızla devam ettiğini ve sona yaklaşıldığını ifade eden Rektör Prof.Dr. Alkan, salonun sadece sportif faaliyetler ile eğitim amaçlı değil, aynı zamanda uluslararası etkinlikleri ilimize kazandırmak için de önemli bir mekan olacağını bilgisini verdi. Rektör Prof. Dr. Alkan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Spor Kompleksi isminin verileceği tesiste, son yıllarda yeni açılan bölümleriyle birlikte öğrenci sayısını da artıran, pek çok ulusal/uluslararası sportif etkinliği başarı ile gerçekleştiren Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulunun da yer alacağını, uluslararası standartlara sahip bu tesisin faaliyete girmesiyle birlikte de spor alanında akademik ve idari personelimize, öğrencilerimize ve ilimize çok farklı sportif alanlarda hizmet edeceklerini belirtti. Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası düzeyde gerçekleştirilen spor müsabakalarında önemli başarılar elde ettiklerini vurgulayarak yaşanan bu olumlu gelişmelerin beraberinde Üniversitemizin en kısa süre içerisinde günümüz çağına uygun ve modern spor tesislerine kavuşacağını açıkladı. Aynı zamanda inşaatı devam eden Spor Salonumuzun olimpik düzeyde yapılabilecek her türlü salon müsabakasına uygun olduğunu, yaklaşık 9,000 m² kapalı alana, 1600 m²’lik ana salona sahip olduğunu, 476 m²’lik 2 adet eğitim amaçlı kullanılacak salon ile akademik ve idari personel için odalar bulunacağı bilgisini paylaşarak, bunlara ek olarak ana tribünün yanı sıra portatif tribünlerin de yer alacağını sözlerine ekledi. Üniversitemizin kısa zamanda her alanda gerçekleştirdiği büyük gelişmelerdeki desteklerinden dolayı Valimize, Milletvekillerimize, Belediye Başkanımıza ve İl Başkanımıza teşekkür eden Prof. Dr. Alkan, bundan sonrasında da omuz omuza hep birlikte Hitit Üniversitesini en güzel yerlere taşıyacaklarına inandıklarını söyledi.

Çorum Milletvekili ve TBMM İdare Amiri Salim Uslu, “Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi için yapılan her çalışmayı Rektör Hocamızla istişareli ve koordineli olarak yürütmeye devam ediyoruz. Bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da imkânlar dahilinde her türlü desteği vermeye hazırız. Yerleşkesi olmayan bir Üniversiteden bugünlere geldik. İlçelerimize sağladığımız  Doğalgaz imkanı, uygulama proje çalışması devam eden Yük taşımacılığı da yapacak Hızlı Trenin de tamamlanmasıyla şehrimiz ve üniversitemiz daha da gelişmeye, büyümeye devam edecektir" dedi. 

Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Üyesi Ahmet Sami Ceylan ise Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın çalışmalarının ilimiz ve bölgemiz için büyük önem arz ettiğini, Rektörümüzle birlikte birçok ortak çalışmayı birlikte gerçekleştirdiklerini, bundan sonrasında da ortak çalışmaların devam edeceğine inandığını vurgulayarak Üniversitemizin gelişmesi adına her türlü katkı sağlamaya hazır olduklarını sözlerine ekledi. 

AK Parti İl Başkanı Av. Mehmet Karadağ da Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan’ın göreve geldiği günden beri büyük bir çaba ve sabır göstererek büyük çalışmalara imza attığını, Üniversitemizin yapmış olduğu çalışmalarla ilimize ve bölgemize önemli katkılar sağladığının da altını çizerek her zaman olduğu gibi bundan sonrasında da desteklerinden devam edeceğini belirtti.

Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık
Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık
Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık
Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık
Spor Kompleksimizde Sona Yaklaştık
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum