Rektörümüzden KYK Genel Müdür Yardımcısına Ziyaret

30 Temmuz 17
Rektörümüzden KYK Genel Müdür Yardımcısına Ziyaret

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Kredi Yurtlar Kurumu (KYK) Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu’yu ziyaret etti.

KYK’nın ilimize yaptığı ve yapacağı yatırımlarla, kampüsümüze yapılması planlanan yurt konusunun ele alındığı ziyarette Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan,  hemşehrimiz KYK Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu’ya şimdiye kadar vermiş oldukları katkılardan ve sağlamış oldukları desteklerden dolayı teşekkür etti.

Üniversitemizin bu yıl eğitim öğretim yılı itibarıyla 20 bine yakın öğrenciye ulaşacağını öngördüklerini ve yüksek doluluk oranına sahip olan nadir üniversitelerden biri olmasının en önemli faktörlerinden birinin de yurt konusunda sıkıntısı olmayan ilimizin yurtlarının çok önemli bir kapasiteye sahip olmasına bağlayan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, sadece merkezdeki değil, ilçelerimizdeki birimlerde de yükseköğretim faaliyetlerine büyük önem verdiklerini ve bu çerçevede ilçelerimizde de yapılan/yapılacak olan yurtların büyük önem arz ettiği vurguladı.

Osmancık’ta geçtiğimiz yıl hizmete giren KYK Yurdu’nun ardından Sungurlu KYK Yurdu’nun da gelecek eğitim öğretim yılından itibaren hizmete gireceğini, Alaca KYK Yurdunun ise bu sene ihalesinin yapılacağını ve bunlara ek olarak Çorum Valimiz Necmettin Kılıç ile birlikte yapılan çalışmalar neticesinde Üniversitemiz Kampüsüne yapılacak büyük bir yurt ile yaklaşık %70’i Çorum dışından gelen öğrencilerimizin barınma sorunu olmadan çok konforlu ortamlarda eğitimlerini sürdüreceklerine inandığını sözlerine ekledi.

Bu kapsamda yapılan tüm çalışmalarda emek veren başta Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Osman Aşkın Bak’a, KYK Genel Müdürü Sinan Aksu’ya ve hemşehrimiz KYK Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu’ya teşekkür etti.

Üniversitemizdeki önemli sayıda öğrenci artışına paralel olarak, KYK tarafından gerçekleştirilen yeni yatırımlar ve alınan tedbirler sayesinde Çorum da yurt problemi yaşanmadığını ifade ederek yapılan yatırımların ve çalışmaların hızla devam edeceğini açıklayan KYK Genel Müdür Yardımcısı Hasan Davulcu, Rektörümüz Prof. Dr. Alkan’a nazik  ziyaretlerinden dolayı teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi. 


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum