Üniversitemiz İle TKDK Arasında Genel Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

16 Ocak 18
Üniversitemiz İle TKDK Arasında Genel Değerlendirme ve İstişare Toplantısı Gerçekleştirildi

Üniversitemiz ile Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Çorum İl Koordinatörlüğü işbirliğinde yapılması planlanan çalışmalar hakkında genel değerlendirme ve istişare toplantısı gerçekleştirildi.

Toplantıya Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, Alaca Avni Çelik Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Metin Uçar, TKDK Çorum İl Koordinatörlüğü personeli, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi ile Alaca Avni Çelik MYO’nun ilgili öğretim elemanları katıldı.

Toplantıda, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumunun genel çalışma prensibine ilişkin bir sunum yapan TKDK Çorum İl Koordinatörü Mustafa Mansur Yalvaçer, kurum tarafından tarım, hayvancılık ve yenilenebilir enerji başta olmak üzere verilen destekler konusunda bilgi paylaşımında bulunarak IPARD-III (Katılım Öncesi Kırsal Kalkınma Aracı) programı kapsamında yapılan proje çağrısı ile ilgili bilgiler aktardı. 

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan da Üniversitemiz bünyesinde yer alan birimlerimizin, eğitsel faaliyetlere ek olarak ilimiz ve bölgemizdeki ilgili kamu ve özel sektörleriyle bir araya gelmesi için gayret ettiklerini ve bu konuyu çok önemsediklerini ifade etti. Bu çerçevede Alaca Avni Çelik Meslek Yüksekokulu ile İktisadi ve İdari Bilimleri Fakültemizden TKDK’nın faaliyet alanları kapsamında çalışmaları olan öğretim elemanlarıyla bir araya gelindiğini vurgulayan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Amacımız Üniversitemizin beyin gücü ile ilimizin tarım ve hayvancılık alanında daha fazla ilerlemesine katkı sağlamak” dedi.


tdk
tdk
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum