Rektörümüz HİTÜ Anne Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

29 Ekim 18
Rektörümüz HİTÜ Anne Üniversitesi’ni Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemizde bu yıl ilk kez hayata geçirilen HİTÜ Anne Üniversitesi’ni ziyaret ederek anne ve anne adayı öğrencilerimizle bir araya geldi.

“İlimizin tek üniversitesi olan Hitit Üniversitesi’nin sadece yükseköğretimde değil toplumun her kesimiyle beraber olması en çok arzu ettiklerimden bir tanesiydi” diyerek sözlerine başlayan Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, üniversitelerin topluma tamamen hizmet edebilir hale gelmesi ve sahip olduğu bilgi birikimini en üst düzeyde bulunduğu il başta olmak üzere ülkesine aktarmasının gurur ve keyif verici olduğunu vurguladı.

“Bu anlamda sizlerin aramızda faaliyetleri yapmanız gurur verici. Çünkü bu üniversite hepimizin üniversitesi. Sizlerden bizim de öğrenecek çok şeyimiz var. Bilgi üretme ve bilginin insanlara sunulması anlamında toplumun en üst kesimi, lokomotifi üniversiteler. Böylesi büyük bir hazinenin de sizlere verecek pek çok şeyi olduğu düşüncesiyle HİTÜ Anne Üniversitesi’ni başlattık. Çorum’un önemli bir kurumunun Çorum’un en önemli insanları olan anne ve anne adaylarına elini değmesi son derece önemli. Bu tablodan dolayı da gurur duyuyoruz” ifadelerini kullanan Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, “Anne” kavramının büyük önem arz ettiğinin altını çizerek  “Toplumu şekillendiren sizlersiniz. Anne ne ise aile o, aile ne ise toplum o. Buna kalpten inanarak bu etkinliği gerçekleştiriyoruz” dedi.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, konuşmasının sonunda tüm katılımcılara verimli, keyifli ve güzel bir etkinlik geçirmeleri temennisinde bulunarak başarılar diledi.


anne üni ziyaret
anne üni ziyaret
anne üni ziyaret
anne üni ziyaret
anne üni ziyaret
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum