Genel Cerrahi Kliniğimiz Başarılı Bir Karaciğer Ameliyatına Daha İmza Attı

03 Ekim 18
Genel Cerrahi Kliniğimiz Başarılı Bir Karaciğer Ameliyatına Daha İmza Attı

T.C Sağlık Bakanlığı Hitit Üniversitesi Çorum Erol Olçok Eğitim ve Araştırma Hastanesinde başarılı bir karaciğer tümör ameliyatı daha gerçekleştirildi. 

Yaklaşık 2 yıldır dâhiliye bölümünce hepatit nedeniyle takip ve tedavi altında bulunan 74 yaşında kadın hasta, son birkaç haftadır artan karın ağrısı şikâyeti nedeniyle genel cerrahi kliniğine başvurdu. Yapılan incelemede, hastada Hepatit C hastalığı zemininde karaciğerinde siroz ve karaciğerin sağ yanında yaklaşık 6 cm’lik tümör tespit edildi. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Dolapçı, Op. Dr. Murathan Erkent ve genel cerrahi ekibi tarafından yapılan ameliyat ile karaciğerin iki alanını birden etkileyen tümör başarılı bir şekilde çıkarıldı. 

Hepatit C hastalığı zemininde gelişen, “Hepatoselüler karsinom” isimli kötü huylu tümörünün her iki karaciğer alanından sorunsuz çıkarıldığını ifade eden Prof. Dr. Mete Dolapçı, ameliyat sonrası takiplerinde hiçbir problem olmayan hastanın ameliyat sonrası beşinci günde şifa ile taburcu olduğunu belirterek birçok merkezde yüksek riskli olmasından dolayı yapılamayan karaciğer ameliyatlarının, genel cerrahi kliniğinde başarılı bir şekilde yapıldığının altını çizdi. Prof. Dr. Dolapçı, gerek donanım gerekse de bilgi ve tecrübe açısından Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesi Genel Cerrahi Kliniğinin yüksek standartlarda hizmet verdiğini vurguladı.   

Bu tür karaciğer tümörlerinin de dahil olduğu bir çok özellikli ameliyatların hastanemiz genel cerrahi kliniğinde başarılı bir şekilde artık rutin olarak yapıldığını sözlerine ekleyen Prof. Dr. Dolapçı, Hitit Üniversitesi Tıp Fakültesinin sadece Çorum değil tüm çevre iller açısından da birçok hastaya nitelikli cerrahi hizmet verdiğini ifade ederek Üniversitemizin yaptığı başarılı ameliyatlar ve nitelikli bilimsel yayınları ile başarıyla anıldığına dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan Hastamızı Ziyaret Etti

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, hastanemizde yapılan başarılı ameliyatla sağlığına kavuşan hastayı ziyaret ederek geçmiş olsun dileklerini iletti.

Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, Üniversitemizin günden güne her alanda kaydettiği büyüme ve gelişmeyle her geçen gün farklı başarılara imza attığını belirterek tecrübeli öğretim üyelerimiz ve deneyimli hekimlerimizle birlikte gerçekleştirilen başarılı operasyonların Tıp Fakültemiz ile hastanemizin istikrarlı bir şekilde büyüdüğünü gösteren en önemli somut çıktılar olduğunu vurguladı. Üniversite olarak sağlık konusunda hassas olduklarını ve sağlık alanına büyük önem verdiklerini yineleyen Rektörümüz Prof. Dr. Alkan, bu ve benzeri operasyonların Çorum’da yapılıyor olmasından dolayı büyük bir gurur ve mutluluk duyduğunu belirterek Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mete Dolapçı, Hastane Başhekimi Doç. Dr. Çağatay Evrim Afşarlar, Op. Dr. Murathan Erkent olmak üzere genel cerrahi ekibine ve emeği geçen herkese teşekkür etti.T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum