YÖK'ten Mühendislik Öğrencilerine Sevindirici Haber

08 Ekim 18

YÖK’ten yapılan açıklamada; mühendislikle ilgili, Meslek Odalarına başvurularda e-imzalı mezuniyet belgelerinin, aslı gibi olduğuna ve ıslak imzalı olanların yerine geçeceğine dair karar aldığı ifade edildi. YÖK’ten yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

Yükseköğretim Kurulunca, mühendislikle ilgili bazı Meslek Odalarınca kabul edilmeyen e-imzalı mezuniyet belgelerinin, aslı gibi olduğuna ve ıslak imzalı olanların yerine geçeceğine yönelik karar alındı.

Üniversitelerin mühendislik fakültesinden mezun olanların, e-imzalı mezuniyet belgelerinin geçerli sayılıp sayılmayacağına dair bazı Meslek Odalarında tereddüt oluştuğunu ve bu sorunu YÖK'e iletmeleri üzerine YÖK konuyu incelemeye aldı.

04.10.2018 tarihinde gerçekleştirilen YÖK Genel Kurulunda bu konu görüşülerek, mühendislik fakültelerinden mezun olanların sunduğu e-imzalı mezuniyet belgelerinin Meslek Odalarınca kabul edilmesi gerektiği kararı alındı. YÖK, bu yönde aldığı kararı mühendislikle ilgili Meslek Odalarına bildirdi.

YÖK yetkilileri, öğrencilere verilen e-imzalı mezuniyet belgelerinin, dijitalleşme politikası çerçevesinde hazırlandığını vurguladı. YÖK'ün kararı kapsamında, öğrencilerin üniversitelerden aldıkları e-imzalı mezuniyet belgeleri asıllarının yerine geçecek.

 

 


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum