AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Öğrencimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti

11 Mayıs 18
AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Öğrencimiz Rektörümüzü Ziyaret Etti

Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 4.cü sınıf öğrencimiz AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Leyla Karakaş, Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan ile bir araya geldi.

Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan, öğrencimiz Leyla Karakaş’ın AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı olduğunu öğrenmenin mutluluğunu ve gururunu yaşadığını ifade ederek öncelikle kendisini bu cesur ve istekli girişimden ötürü tebrik ederek böylesi bir girişimin tüm öğrencilerimize örnek teşkil etmesi açısından çok önemli olduğunu belirtti. Prof. Dr. Reha Metin Alkan, Üniversitemiz öğrencilerinin artık ülke çapında projelere imza atabilecek yetenek ve bilgi düzeyine sahip olduklarını, ülkemizin geleceğini planlayacak öğrencilerimizin Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın ortaya koyduğu 2023, 2053 ve 2071 hedeflerinin gerçekleşmesinde karar vericiler olmaya aday olduklarını ifade ederek “Böylesi bir girişim, Üniversitemiz öğrencilerinin üst düzey eğitim anlayışıyla donanımlı ve yetkin bireyler olarak yetiştiğinin sadece bir göstergesi.” diye konuştu. Rektörümüz Prof. Dr. Reha Metin Alkan,  öğrencimiz AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Leyla Karakaş’ı tekrar tebrik ederek başarılarının devamını diledi.

AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adayı Leyla Karakaş ise yaptığı böyle bir girişimin güzel ve hayırlı bir adım olmasını dileyerek “Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın  milletvekili seçilme yaşını 18’e düşürmesi, gelecek genç beyinlerin ve nesillerin siyasette yer almaları bakımından büyük önem arz ediyor.  Ben de bu gençlerden biri olarak, siyasette daha aktif rol almak düşüncesiyle milletvekili aday adayı olmuş bulunmaktayım.  Türkiye’de 13 milyon genç var ve Üniversitemizde de 20 bin. Sadece Üniversitemiz ya da ilimizdeki gençleri değil, aynı zamanda Türkiye’deki 13 milyon genci temsil ediyorum. Üniversitedeki öğrenci arkadaşlarımın da bu tür çalışmalara yönelmelerini tavsiye ediyorum.  Kendilerinin aldıkları eğitimle, siyasette yer almak için nitelikli bir yetkinliğe ulaşmış olduğunu inanıyorum.” diye konuştu.

T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum