Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kampüsümüzde İncelemelerde Bulundu

30 Mayıs 19
Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kampüsümüzde İncelemelerde Bulundu

Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, Kuzey Kampüsümüzde yer alan birimlerimizi ziyaret ederek incelemelerde bulundu. 

Yapılan ziyaretlerde Genel Sekreter Erdal Kanık, Yapı İşleri ve Teknik Dairesi Başkanı Hasan Baylavlı ile Üniversitemiz teknik heyeti hazır bulundu.

İlk Ziyaretini HÜBTUAM’a Gerçekleştirdi

Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, Kuzey Kampüsümüzde ilk olarak Hitit Üniversitesi Bilimsel Teknik Uygulama Araştırma Merkezi (HÜBTUAM)’ni ziyaret etti.

Ziyaret kapsamında HÜBTUAM bünyesinde bulunan laboratuvarları gezerek bilgiler alan Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, ülkelerin gelişmişlik seviyelerinin belirlenmesinde sahip oldukları teknoloji, ürettikleri bilim ve yaptıkları araştırma-geliştirme çalışmalarının büyük önem arz ettiğini ifade ederek kalkınmada önemli bir rol oynayan nitelikli ve katma değeri yüksek ürünlerin üretilmesine dikkat çekti. Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, konuşmasının devamında “Hitit Üniversitesi olarak omuz omuza vererek, taş üstüne taş koyarak güçlü Türkiyemiz için başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan tarafından belirlenen 2023 vizyonu doğrultusunda olmak üzere ülkemizin daha da gelişmesi ve büyümesi adına tüm altyapımız ve imkanlarımızla tüm gayretimizle çalışmalarımızı artırarak devam ettireceğiz” dedi. 

Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk, HÜBTUAM ziyareti sonrasında Mühendislik Fakültesi, Spor Bilimleri Fakültesi ile Sosyal Yaşam ve Kültür Merkezimize kısa ziyaretler gerçekleştirdi.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum