Çorum Belediye Başkanı Dr. Aşgın’dan Rektörümüze Hayırlı Olsun Ziyareti

24 Haziran 19
Çorum Belediye Başkanı Dr. Aşgın’dan Rektörümüze Hayırlı Olsun Ziyareti

Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü ile birlikte Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’ü ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerini iletti.

Ziyarette Üniversitemizin yaptığı çalışmalarla ilimize önemli katkılar sağladığını ifade eden Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Hitit Üniversitesinin şehrimizin gelişmesinde ve büyümesinde önemli bir rol oynadığına dikkat çekerek “Üniversitemiz ile yakın iş birliği içerisinde yapılan çalışmaların sonunda şehrimize yenilikler ve güzellikler katacağımıza yürekten inanıyorum. Çorum Belediyesi olarak her zaman Üniversitemizin yanındayız. Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk’e çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum” ifadelerini kullandı.

Üniversitemizin gerek öğretim elemanı kadrosu gerekse de altyapısıyla büyük bir potansiyele sahip olduğunu ifade eden Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk de üniversitelerin yerel yönetimlerle iş birliği içerisinde hareket etmesinin şehirlerin kalkınmasına önemli katkılar sağladığına dikkat çekti.

Rektörümüz Prof. Dr. Öztürk, konuşmasının devamında “Hitit Üniversitesi şehrimize, bölgemize ve ülkemize katkı sağlamak adına büyük bir çalışma gayreti içerisindedir. Üniversite-belediye iş birliği çerçevesinde omuz omuza vererek Üniversitemizin ve şehrimizin gelişimi için projeler üretmeye hazırız” diyerek ziyaretlerinden dolayı Çorum Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve Belediye Başkan Yardımcısı Lemzi Çöplü’ye teşekkür etti.


aşgın
T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum