Mühendislik Fakültesi Öğrencilerimize TUSAŞ’ta Staj Yapma Fırsatı

20 Kasım 20

Hitit Üniversitesi Mühendislik Fakültesi öğrencilerinin, Türk Havacılık ve Uzay Sanayii A.Ş’de (TUSAŞ) staj yapmalarını sağlamaya yönelik protokol imzalandı.

Üniversitemiz ile TUSAŞ Arasındaki İşbirliği Anlaşması, Rektörümüz Prof. Dr. Ali Osman Öztürk ile TUSAŞ adına Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Rafet Bozdoğan ve Genel Müdür Prof. Dr. Temel Kotil tarafından imza altına alındı.

Anlaşmaya göre, Bilgisayar Mühendisliği, Elektrik-Elektronik Mühendisliği, Endüstri Mühendisliği, Kimya Mühendisliği, Makine Mühendisliği, Metalurji ve Malzeme Mühendisliği bölümlerinde eğitim gören 3. veya 4. sınıf öğrencilerimiz, TUSAŞ’ın yürüttüğü ve nitelikli üniversitelerde okuyan en başarılı öğrencilerin dahil edildiği Senin Kariyer Yolun Stajyer Mühendis Programı’na başvurabilecek.

Başvurular, TUSAŞ'ın yabancı dil şartı hariç işe alım kriterleri doğrultusunda yapılacak ve uygun bulunan öğrenciler mülakat sonrasında programa dahil edilecek. Stajyerlerin haftada en az bir tam gün TUSAŞ'ta iş yeri beceri eğitimi için bulunması zorunlu görülen protokole göre, stajyerlere, 3308 Sayılı Mesleki Eğitim Kanunun 25. maddesi kapsamında saatlik ücret ödenmesi planlanıyor.

Programa başvuruya ilişkin detaylı bilgiler ise https://www.seninkariyeryolun.com/ web sitesinde yer alıyor.


T.C. Hitit Üniversitesi Rektörlüğü
Kuzey Kampüsü Çevre Yolu Bulvarı 19030 Çorum